Інформаційний бібліографічний огляд літератури «Допоки в серці живе пам’ять» (до роковин Голодомору 1932-33 років). У 20 сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

Детальніше... 

 

 

Бібліографічний огляд «Марія Монтессорі як символ гуманістичної педагогіки ХХ століття» (до 150-річчя від дня народження).

Марія Монтессорі – італійська лікарка, освітянка, перша італійка, що стала докторкою медицини. Прославилася розробкою «педагогіки Монтессорі», яка полягає у вільному розвитку дітей. На відміну від шкільної системи, де активність дітей знижується, символом чого є «шкільна парта», Монтессорі вважала, що головним завданням освіти є підтримувати спонтанність і творчість дітей, забезпечувати їх всебічний розвиток: фізичний, духовний, культурний і соціальний. Відкрила явище поляризації уваги у дітей. У 1907 році відкрила дитячий садок «Дім дітей» у Римі.

Детальніше... 

 

Бібліографічний тематичний огляд «Королева детективу Агата Крісті» (до 130-річниці від дня народження англійської письменниці, однієї з найвідоміших у світі представниць детективного жанру, творця класичних персонажів детективної літератури Еркюля Пуаро та міс Марпл)

Детальніше... 

 

Бібліографічний тематичний огляд «Знакова постать сучасної української літератури» (60 років українському поету, прозаїку, перекладачу, есеїсту Юрію Андруховичу)

Детальніше...