З історії бібліотеки

Бібліотека Слов’янського державного педагогічного університету була заснована в 1939 році як бібліотека Слов’янського учительського інституту. На початок 1941 року книжковий фонд бібліотеки нараховував 24 тисячі примірників.

Але почалася Велика вітчизняна війна… Під час бомбардування німецької авіації та артобстрілу бібліотека згоріла. Після чого вчительський інститут припинив свою діяльність.

Після визволення міста 6 вересня 1943 року, інститут знову запрацював і відновив свою діяльність: оголосив набір студентів. Умови, в яких приходилось вчитися біли надто тяжкими, але і в цих умовах бібліотечні працівники почали формувати книжковий фонд. Були розіслані листи в усі педагогічні інститути, звернулись до мешканців міста з проханням подарувати бібліотеці книги. Із Держфонду (Москва) біло одержано 2000 примірників, а також з бібліотеки Ленінграда та бібліотек вищих навчальних закладів Урала.

Поступово інститут набирав розмаху і разом з ним зміцнювалась і розширювалась бібліотека. З 1953 року – Бібліотека Слов’янського державного педагогічного інституту, з 2002 – Бібліотека Слов’янського державного педагогічного університету.