Шановні викладачі, співробітники та здобувачі філологічного факультету!
- Перегляди: 0
В дистанційному режимі проводимо День бібліотеки на кафедрах:
- української мови та літератури;
- російської мови та літератури;
- іноземних мов;
- германської та слов’янської філології.
Пропонуємо такий порядок денний:
1.Загальні відомості про бібліотеку ДВНЗ ДДПУ, її інформаційні ресурси та послуги» (провідний бібліотекар Кравцова О. М.).
2.Інформаційно-бібліографічні видання, їх використання в науково- дослідній роботі; періодичні видання Міністерства освіти і науки України.
Національний стандарт України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302-2015».
Міжнародні стилі цитування, рекомендовані для оформлення списку наукових публікацій.
Консультація з питань індексації наукових робіт за таблицями УДК: індекс, авторський знак (провідний бібліограф Денисова О. А.).
3.Консультація щодо складання списків документозабезпеченості дисциплін для акредитації та ліцензування (зав. ВК і НОД Лимаренко І. П.).
4.Періодичні видання, які одержує та зберігає бібліотека за профілем кафедр (зав.сектором чит.залів Ткачова С. О.).
5.Інтернет-ресурси на допомогу науковій, освітній діяльності (зав. ВК і НОД Лимаренко І. П., провідний бібліотекар Кравцова О. М.).
Надсилаємо Вам інформацію згідно порядку денного
Запрошуємо до співпраці та чекаємо на Ваші повідомлення (відгук за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).
1. Загальні відомості про бібліотеку ДВНЗ ДДПУ, її інформаційні ресурси та послуги»
- Перегляди: 548
Бібліотека Донбаського державного педагогічного університету є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом університету.
Наявність обчислювальної техніки: комп’ютерів - 20, принтерів - 6, сканери - 3, багатофункціональний пристрій - 1.
Автоматизованих робочих місць (АРМ) - 20.
Є безкоштовний доступ до мережі Internet та зона Wi-Fi.
Програмне забезпечення UNILIB «Університетська бібліотека».
Класифікаційна система:
до 2017 р. – ББК (Бібліотечно-бібліографічна класифікація),
з 2017 р. – УДК (Універсальна десяткова класифікація).
2. Інформаційно-бібліографічні видання, їх використання в науково-дослідній роботі
- Перегляди: 557
На допомогу науково-дослідної роботи рекомендуємо використовувати інформаційно-бібліографічні видання: державні бібліографічні покажчики, які відображають всі видання, які виходять на території України і зареєстровані Книжковою Палатою України.
На допомогу науково-дослідної роботи рекомендуємо використовувати інформаційно-бібліографічні видання: державні бібліографічні покажчики, які відображають всі видання, які виходять на території України і зареєстровані Книжковою Палатою України.
3. Консультація щодо складання списків документозабезпеченості дисциплін для акредитації та ліцензування
- Перегляди: 518
Основу механізму регламентації діяльності вищих навчальних закладів становлять процедури ліцензування та акредитації відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Постанов КМ України «Положення про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах», «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності» та ін. Особлива роль державної акредитації полягає в тому, що вона гарантує відповідність якості та рівня навчання державним вимогам, і випускники університету, що навчались за акредитованими спеціальностями, мають право на отримання документа про освіту державного зразка.
4. Періодичні видання, які одержує та зберігає бібліотека за профілем кафедр
- Перегляди: 1459
Складовою частиною документного фонду бібліотеки є фонд періодичних видань. Періодичні видання найпоширеніший засіб передачі інформації, надають оперативну, актуальну, нову інформацію, можливість ознайомитись з подіями сучасного наукового та освітнього життя, вміщують наукові статті, дослідження, методичні консультації та розробки, практичний досвід.
Довідково: більше інформації про передплачені періодичні видання та терміни їх зберігання за посиланням: https://lib.ddpu.edu.ua/index.php/homepage-5/homepage-8.html .
5. Інтернет-ресурси на допомогу науковій, освітній діяльності
- Перегляди: 813
Український правопис [Електронний ресурс] // М-во освіти і науки України: [сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/05062019-onovl-pravo.pdf . - Назва з екрану.
Енциклопедія Українознавства –невичерпне джерело наукової інформації про матеріальне, культурне й політичне життя українського народу з незапам’ятних часів аж до 60-х років ХХ ст. Створена під егідою Наукового Товариства ім. Шевченка у Європі.- Режим доступу: http://diasporiana.org.ua/
Енциклопедія сучасної України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://esu.com.ua/ . – Назва з екрану.
Словник української мови : акад. тлумачний словник, (1970-1980) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sum.in.ua/ . – Назва з екрану.
Енциклопедія сучасної української мови [Електронний ресурс] // Ізборник . – Електрон. дані. http://litopys.org.ua/ukrmova/um.htm . – Назва з екрану.