Пропонуємо список періодичних видань, які одержує та зберігає бібліотека за профілем кафедр (читальна зала №2, головний корпус)
Загального характеру
Журнали:
- Вища школа – науково-практичний журнал з питань діяльності закладів вищої освіти та підготовки кадрів вищої кваліфікації. На сторінках журналу регулярно публікуються статті відомих в Україні науковців, керівників, викладачів закладів вищої освіти, найважливіші документи Міністерства освіти і науки України, комплексно висвітлюється досвід діяльності українських та зарубіжних ВНЗ. Журнал внесено до Преліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт з педагогіки та філософії. Доступний до перегляду: 2002-2021.
- Вища освіта України – теоретичний та науково-практичний методичний часопис. Архів журналу за посиланням https://wou.npu.edu.ua/index.php/component/content/category/18-pro-zhurnal . Доступний до перегляду: 2003-2021.
- Український педагогічний журнал - теоретичний та науково-практичний методичний часопис. Фахове видання України категорії Б. Статті публікуються за такими напрямами досліджень: теоретико-методологічні засади вищої та загальної середньої освіти, теорія освіти і навчання, історія педагогіки, порівняльна педагогіка, якість освіти, управління розвиток освіти, методики шкільного навчання тощо. Доступний до перегляду:2017-2020.
- Педагогіка і психологія - вісник Національної академії педагогічних наук України. Проблематика:теорія і методологія освітніх наук, педагогіки і психології; філософія освіти; історія освіти, педагогіки, психології; компаративістика; дидактика і методики навчання (за галузями); соціальна педагогіка; інноваційні пошуки в освіті; експериментальна робота в закладах освіти. Доступний до перегляду: 1994-2019.
- Рідна школа - щомісячний науково-педагогічний журнал. Проблематика:педагогіка і психологія. Тематична спрямованість видання: Педагогічні науки, Психологічні науки. Доступний до перегляду: з 1992-2021.
- Виховна робота в школі – практичний журнал для завуча, класного керівника, організатора виховної роботи. Проблематика: моделі виховних систем, сценарії свят, досвід виховання. Доступний до перегляду: 2017-2021.
- Педагогічна майстерня - практичний журнал для педагогів, які хочуть стати справжніми майстрами своєї справи. Журнал для усіх категорій педагогів. Сучасні технології, інновації, закордонний досвід, педагогічні знахідки, скарбничка ідей, секрети ефективного уроку. Тематична спрямованість видання: актуальні інтерв’ю авторів книг та програм, новини освіти в країні й за кордоном, обговорення важливих питань шкільного життя; поради психологів та інших фахівців; скарбничка ідей для створення сучасного та ефективного уроку. Журнал містить кольорову Вкладку з наочно-дидактичними матеріалами. Доступний до перегляду: 2013-2017.
Газети:
- Освіта України – щотижнева газета, офіційне друковане видання МОН України. Вміст: офіційна інформація, аналітичні статті з галузей педагогічної науки, матеріали про основні тенденції освітнього і виховного процесу в Україні та закордоном. Доступний до перегляду: 2016-2019.
- Освіта – всеукраїнський громадсько-політичний тижневик. Для вчителів і викладача. Дискусії, проблеми. Про університети, школи, педагогічну науку, виховання молоді. Доступний до перегляду: 2016-2021.
- Педагогічна газета - дзеркало науково-педагогічного життя Національної академії педагогічних наук України. Особливий акцент газета робить на пріоритетах освітньої політики, підсумках реалізації Програм, обговоренні найактуальніших проблем сучасної загальноосвітньої школи, вищої і професійно-технічної, дошкільної та позашкільної освіти. Доступний до перегляду: 2018-2021.
- Сучасна школа України - професійне видання для лідерів освіти. Для керівників навчальних закладів, педагогів та всіх тих, хто небайдужий до сучасної та майбутньої освіти. Інформаційна, професійна та особистісна підтримка у вигляді якісних, ретельно відібраних та актуальних матеріалів. Кожен номер газети присвячений конкретній темі чи проблемі, які завтра стають предметом для обговорення на рівні держави. Доступний до перегляду: 2016-2020.
За профилем кафедр
Журнали:
- Вивчаємо українську мову та літературу – практичний журнал для вчителя української мови та літератури. Тематика: сучасний урок української-сучасному вчителю-словеснику; новітні технології презентації навчального матеріалу на уроці; нове прочитання відомих текстів; актуальні питання українського літературного процесу. Вкладки: “Фаховий сервер” тематичні збірки матеріалів за актуальними темами. “Актуальні діалоги” обговорення у формі “запит-відповідь”. Доступний до перегляду: 2007-2021 рр.
- Дивослово – науково-методичний журнал. Призначений для вчителів української мови та літератури. Входить до наукометричної бази даних Slavic Humanities Index. Матеріал подається в розділах «Методика викладання мови і літератури», «Мовознавство», «Літературознавство і компаративістика». Доступний до перегляду: 2002-2021 рр.
- Бібліотечка “Дивослова” – методичний щомісячник. Друкуються тематичні матеріали, які вчитель може використати у підготовці до уроку. Доступний до перегляду: 2011-2021 рр.
- Українська мова і література в сучасній школі – науково-методичний журнал. Розділи: “З офіційних джерел”, “Наука-школі: офіційні розвідки”, “Мовознавчі студії”, “На допомогу вчителю-словеснику”, “Науково-практичні пошуки вчителів-словесників”, “Методична майстерня”, “Позакласна робота”, “Інформація для читачів” тощо. Доступний до перегляду: 2017-2019 рр.
- Слово і час – академічний науково-теоретичний журнал відкритого доступу, який публікує наукові статті й розвідки, що охоплюють широке коло проблем, пов’язаних із вивченням літератури, а саме: історія української літератури, сучасна теорія літератури, історія зарубіжних літератур, славістика, літературне джерелознавство і текстологія, порівняльне літературознавство, літературне краєзнавство. Журнал входить до переліку наукових фахових видань України, категорія Б. Доступний до перегляду: 2008-2021 рр.
- Мовознавство – науково-теоретичний журнал Інституту мовознавства ім. О. Потебні. У видання висвітлюються проблеми загального, слов’янського, германського, романського, балтійського, тюркського та фінсько-угорського мовознавства. Належне місце приділяється студіям з української мови, особливо в аспекті її зв’язків з іншими мовами. Журнал регулярно аналізує мовну ситуацію в Україні та різних її регіонах. На сторінках журналу вміщуються матеріали наукових конференцій, «круглих столів», дискусій з актуальних проблем мовознавства. Окремі тематичні випуски присвячені видатним українським мовознавцям. Доступний до перегляду: 2005-2021 рр.
- Українська мова – науковий журнал. Журнал входить до переліку наукових фахових видань України, категорія Б. Проблематика: висвітлення найактуальніших проблем української мови, зокрема теоретичні праці з граматики, словотвору, діалектології, соціолінгвістики, культури мови, проблем правопису, наукової термінології, історії мови тощо. Журнал представлений в мережі Інтернет (сайт журналу). Доступний до перегляду: 2011-2017 рр.
- Народна творчість та етнографія – у журналі висвітлюються питання історії та теорії етнології, фольклору та народного мистецтва, подаються розвідки та матеріали, експедиційні студії, хроніки, критико-бібліографічні огляди нових видань, де відображено досягнення в галузі культурної антропології українського та інших народів світу. Видання містить ілюстрований матеріал. Відноситься до категорії Б. Науковий журнал індексується в БД: Google scholar, National Library of Ukraine. Доступний до перегляду: 2001-2021.
- Іноземні мови – науково-методичний журнал. Проблематика журналу: методика реалізації міжкультурної іншомовної освіти у закладах різних типів; особливості навчання іноземних мов; професійно-методична підготовка вчителів та викладачів іноземних мов; методика навчання перекладу; сучасні засоби і технології навчання; психолого-педагогічні засади навчання іноземних мов і культур. Входить до наукометричної бази даних Open Access Journals Index, Copernicus International, Google Scholar та ін. Доступний до перегляду: 2013-2021 рр.
- Іноземні мови в навчальних закладах – науково-методичний журнал. Видання публікує офіційні інформаційні матеріали, МОН України, висвітлює сучасні методичні тенденції, а також досвід і нові технології вивчення іноземних мов.Доступний до перегляду: 2016-2018 рр.
- Англійська мова та література – практичний журнал для тих, хто викладає англійську мову в середній школі. Містить сучасні уроки; розробки уроків; тести та ігри; завдання; тексти для читання та аудіювання; дидактичні матеріали на спеціальних сторінках для копіювання. Вкладки: “Фаховий сервер” тематичні збірки матеріалів за актуальними темами. “Актуальні діалоги” обговорення у формі “запит-відповідь”. Доступний до перегляду: 2013-2021 рр.
- Зарубіжна література в школах України – всеукраїнський науково-методичний журнал. Журнал створений для вчителів світової літератури, науковців, філологів, аспірантів, студентів. Рубрики: “Літературознавство і школа”, “Методична наука і шкільна практика”, “Нариси з історії світової культури”, “Позакласні заходи”, “Літературні паралелі”, “Методика і досвід”, “Нобелівські лауреати”, “Шкільний таетр”, “Атестація вчителя: шлях до майстерності”, “Мистецтво перекладу”. Доступний до перегляду: 2005-2021 рр.
- Всесвітня література та культура в навчальних закладах - журнал, призначений для вчителів, науковців, студентів, старшокласників, особливо для учнів-членів МАН, а також для всіх, кого цікавлять проблеми світової літератури та культури. У часописі друкуються літературознавчі, культурологічні, мистецтвознавчі статті та розробки уроків. Доступний до перегляду: 2002-2017.
- Всесвітня література в сучасній школі – призначений для учителів світової літератури, російської мови, методистів, науковців, аспірантів, студентів. В журналі друкуються: нормативні документи; досвід кращих учителів у школах країни; методичні матеріали для позакласної роботи; праці вітчизняних літературознавців, їхні дослідження. Доступний до перегляду: 2003-2021 рр.
- Березіль – літературно-художній та громадсько-політичний журнал. Доступний до перегляду: 2017.
- Дзвін – літературно-мистецький і громадсько-політичний часопис. Доступний до перегляду: 2017-2019.
- Всесвіт – журнал іноземної літератури. Присвячено іноземній літературі, культурі, мистецтву та суспільно-політичним акцентам зарубіжних країн та їх зв’язків з Україною. Доступний до перегляду: 2015-2020.
- Кур’єр Кривбасу – український культурологічний часопис. В часописі публікувалися як літературні твори, так і критика, а також матеріали з краєзнавства півдня України. В часописі друкувалися твори відомих сучасних українських літераторів таких як В. Неборак, В. Шевчук, Ю. Покальчук, а також письменників діаспори І. Костецького, Е. Андієвської та ін. Доступний до перегляду: 2008-2017.
Газети:
- Українська мова та література - розробки уроків, методика, практика. Доступний до перегляду: 2016, 2017, 2021.
- ENGLISH - розробки уроків, методика, практика. Доступний до перегляду: 2017, 2021.