Видання

Аннотація

"Літопис книг”- видається двічі на місяць на основі обов’язкового примірника та інформує

про книги, брошури усіх видів і типів. Розташування записів на основі таблиць УДК.

Містить допоміжні покажчики: перелік мов (крім    української), якими надруковані книги; іменний покажчик, предметний покажчик; географічний.

"Літопис журнальних статей” – видається 2 рази на місяць, інформує про статті, документальні матеріали з усіх галузей знань. Містить покажчики: іменний, географічний, список журналів, матеріали з яких уміщено в номері.

"Літопис авторефератів дисертацій” – видається щоквартально, призначений для поточного інформування про автореферати дисертацій, що захищаються в Україні. Містить покажчики: іменний, географічний.

Періодичні видання Міністерства освіти і науки

Міністерство освіти і науки України систематично інформує про нормативно-правові акти в галузі освіти на сайті МОН України (а також видає друковані виданння які містять офіційну достовірну інформацію

В «Інформаційному збірнику для освітян" (Інформаційний збірник МОН України) Міністерства освіти і науки України, який виходить тричі на місяць, публікуються нормативно-правові акти міністерства, інформаційно-методичні документи, роз'яснення, накази, методично-інструктивні листи та пояснення до них.

Газета "Освіта України" ‑ офіційне періодичне видання МОН України, першою отримує найбільш повну та ексклюзивну інформацію про діяльність міністерства, інформує освітян про найголовніші події у галузі, розповідає про актуальні накази, листи та розпорядження МОН України. Окрім  офіційних матеріалів , газета містить аналітичні статті, відомості про основні тенденції освітнього і виховного процесу в Україні та за кордоном. Серед авторів – не лише експерти, громадські діячі та державні службовці, а й педагоги, які діляться власним досвідом.

Спецвипуск газети "Освіта України" публікує нормативні документи із питань атестації наукових і науково-педагогічних кадрів, повідомлення про захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук, кандидата наук.

Останні нормативні документи МОН України, які регламентують наукову роботу

З 10 березня 2017 року набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року № 40 (зареєстровано в Мінюсті 3 лютого 2017 р. № 155/30023)."Про затвердження Вимог до оформлення дисертацій". Наказ розміщений на сайті Верховної Ради України за посиланням: zakon.rada.gov.ua/go/z0155-17, а також опублікований в Офіційному віснику України № 20, 2017 року. МОН внесло зміни до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації аннотацію (Інформаційний збірник МОН України та коментарі. -  2018, №3.)

Наказ МОН України від 23.09.2019 №1220 «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук» (Інформаційний збірник МОН для освітян.‑ 2019.№10, №12).        

Офіційні документи Мін-ва освіти і науки, молоді та спорту, коментарі та роз’яснення до законів, проектів законів України, наказів, постанов та інших документів публікуються у виданні Міністерства освіти і науки України «Інформаційний збірник для освітян», який виходить тричі на місяць.

Ці видання знаходяться у залі довідково-бібліографічних документів.

Національний стандарт України "Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302-2015"

Простішими стали вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Зокрема, на вибір можна використовувати Національний стандарт України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015». – Режим доступу:  http://lib.pnu.edu.ua/files/dstu-8302-2015.pdf  або один зі стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, що є загальновживаними у закордонній практиці оформлення наукових праць.

Міжнародні стилі цитування, рекомендовані для оформлення списку наукових публікацій)

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
стилів оформлення списку наукових публікацій

  1. 1. MLA (Modern Language Association) style.
  2. 2. APA-1,2(American Psychological Association) style.
  3. 3. Chicago/Turabianstyle-1.
  4. 4. Harvard style-1.
  5. 5. ACS (American Chemical Society) style.
  6. 6. AIP (American Institute of Physics) style.
  7. 7. IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style.
  8. 8. Vancouver style-1.
  9. 9. OSCOLA. 
  10. 10. APS (American Physics Society) style-1.
  11. 11. Springer MathPhys Style-1.

Вимоги до оформлення згідно цих стилів подано в методичних рекомендаціях, розроблених НТБ ім. Г. І. Денисенка НТУ України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського: «Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах». – Режим доступу: http://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/18681/1/Academ_4_12_red1.pdf

або  у залі довідково-бібліографічних документів.

Консультація з питань індексації наукових робіт за таблицями УДК: індекс, авторський знак

Відповідно до   Державного стандарту України (ДСТУ 4861:2007 "Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості") вихідні відомості кожного видання повинні містити шифр зберігання видання. Шифр зберігання складається з класифікаційних індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК) та авторського знака.

УДК (універсальна десяткова класифікація) – міжнародна універсальна система класифікації навчальної, наукової, художньої літератури, що охоплює всі галузі знань та побудована за десятковим принципом і використовується для індексування та пошуку матеріалів (документів)  у фондах, картотеках, в Інтернеті.

Універсальна десяткова класифікація (УДК): алфавітно-предметний покажчик (зведений) / підгот. М. Й. Ахвердова та ін. ; Держ наук. установа "Кн. палата України ім. Івана Федорова". – Київ : Кн. палата України, 2017. – 904 с.

Шифр зберігання (індекс УДК) розміщується у верхньому лівому куті звороту титульного аркуша видання у такій послідовності:

УДК 811.161.2(038)

С48

Індекс УДК визначають за темою (змістом) видання. Їхнє основне завдання — максимально точно відобразити зміст видання та забезпечити в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі.

Авторський знакце умовне позначення прізвища автора або першого слова заголовка видання (залежно від відомостей, розміщених на титульному аркуші). Авторський знак складається з однієї літери та двох цифр. Літера — перша з імені автора чи заголовка. Дві цифри визначаються залежно від послідовності декількох перших літер прізвища чи заголовка видання.

Залежно від видів документів визначають шифр видання (індекс УДК і авторський знак) або окремо індекс УДК.

Індекс УДК і авторський знак визначають для: неперіодичних книжкових видань (монографії, довідкові видання, навчально-методичні видання та ін.).

Для виконання послуги визначення індексу УДК і авторського знака необхідно вказати:  П.І.Б., місце роботи, посаду, тел., E-mail;

дані про видання: титульний аркуш видання, зворот титульного аркуша видання (з анотацією),  зміст (перелік розділів) видання.

Індекс УДК визначають для: продовжуваних видань, статей в наукових періодичних виданнях, авторефератів дисертацій.

Для виконання послуги необхідно вказати: П.І.Б., місце роботи, посаду, тел., E-mail; дані про статтю / автореферат дисертації: повну назву статті / автореферату дисертації, короткий зміст (анотація)статті / автореферату дисертації, ключові слова.

Терміни виконання:

Час надходження замовлення 

9.00 – 12.00

13.00 – 16.00 

Час отримання замовлення

14.00 – 16.00

наступного дня 9.00 – 16.00

Звертаємо Вашу увагу: індекс УДК, авторський знак надаються на завершальному етапі підготовки і оформлення видання (після належного оформлення всіх інших елементів вихідних відомостей видання).

Надає  послугу з визначення індексів УДК, авторського знака для документів Інформаційно-бібліографічний відділ:

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Довідково: Визначення індексу УДК, авторського знака для документів: буклет [Електронний ресурс] / упоряд. О. А. Денисова. – Режим доступу: https://lib.ddpu.edu.ua/images/UDK.pdf .