У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить свято Матері.
Для українців образ Матері триєдиний : матір-Богородиця, матір-жінка, матір-Україна.
11 травня в читальній залі № 1 відбувся літературно-музичний захід «Вам, Берегині роду!», підготовлений бібліотекарями Борщовою О. А., Шило Н. О. та студентами І курсу педагогічного факультету Чубковою Олександрою, Чепігою Ельмірою, Давидовою Дар’єю, Мартиненко Софією, Капнік Олександрою, Халявкіною Анастасією, Лєбєдєвою Лізою і Овсійчук Анастасією.
З вступним словом про свято до присутніх звернулася зав.сектором культурно-просвітницької роботи бібліотеки Борщова О. А. Вона запропонувала переглянути одноіменну книжково-ілюстративну виставку, зробила огляд використаних при підготовці заходу інформаційних джерел.
Ведучі Чубкова О., Чепіга Е. ознайомили гостей з історією святкування Дня матері. Своїм емоційним читанням вони вміло поєднували складові заходу. Капнік О. і Мартитенко С. зачитали висловлювання видатних вітчизняних педагогів (К.Ушинського, С.Русової, В.Сухомлинського, М.Стельмаховича) про матір. Студенти Халявкіна А., Лєбєдєва Л., Давидова Д. познайомили присутніх з українськими поетами, вірші яких про матір («Рідна мати моя» А.Малишка, «Пісня про матір» Б.Олійника, «Лебеді материнства» В.Симоненка) стали народними піснями.
Присутні з великою увагою слухали поезії «Легенда про матір» М.Вороного (Халявкіна А.), «Лебеді материнства» В.Симоненка (Давидова Д.), «Мамина молитва» Н.Позняк (Мартиненко С.), «Приїджайте частіше до мами» (Овсійчук Н.), а також пісні у виконанні студентів: «Мамо, мамочко моя» і «Мамина сорочка».
В канву заходу доречно були вплетені відомі пісні про матір у аудіо- та відеозаписах: «Дорогій матусі» І.Лончиної, «Чуєш, мамо?» О.Злотника, «Пісня про рушник» П.Майбороди, «Пісня про матір» І.Поклада, «Пісня про маму» А.Гросу, «Мамо, вечір догоря» І.Поклада.
Затамувавши подих, глядачі переглянули відеофільм «Ода материнству. Шедеври світового живопису», присвячені великому призначенню жінки.
Окрасою заходу стала хореографічна композиція «Мамині рушники».
Безумовно, День Матері – одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ Мами, яка все зрозуміє, простить, буде самовіддано любити незважаючи не на що.