Літературно-мистецький захід, присвячений одному із відомих сучасних поетів Донеччини Станіславу Жуковському, проводився у рамках проекту «ВІДОМІ ПОСТАТІ ДОНЕЧЧИНИ», який присвячений 85-РІЧЧЮ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ. Ініціатор проекту – доцент Донбаського державного педуніверситету, кандидат педагогічних наук В.І.Романько.

На заході, який 13 квітня проходив у читальній залі бібліотеки педуніверситету, були присутні викладачі та студенти філологічного факультету ДДПУ; бібліотекарі наукової бібліотеки ДДПУ; учителі української мови та літератури – слухачі курсів підвищення кваліфікації при Донецькому обласному інституті післядипломної освіти; заступник декана філологічного факультету доцент Г.М.Куцак; член НСПУ, професор ДДПУ В.А.Глущенко, поетка з Краматорська Л.Б.Дасів.

Захід, який мав форму відкритого заняття, підготовлений студентами 4 курсу філологічного факультету ДДПУ спільно з бібліотекою педуніверситету бібліотекар С.О.Ткачова під керівництвом доцента Валерія Івановича Романька.

Захід відкрила заступник декана, доцент Г.М.Куцак.

Розповідь про життя та творчість Ст. Жуковського ведучі Оля Новікова та Карина Гулак разом з викладачем Валерієм Івановичем Романьком супроводжували показом слайдів, учасники цього дійства почули пісні на слова поета (найбільш відома з них «Калинова вода»), познайомилися з відеозаписом, де С.Жуковський сам читає свої вірші зі збірки «Цвітуть абрикоси», побачили рідкісні фото із особистого архіву В.І.Романька. Емоційно, з натхненням були виконані вірші на різну тематику: про Україну і Донецький край, на теми кохання та природи, оспівані образи матері та батька… Не оминули й такі сторони діяльності поета, як пісенна творчість та перекладацька діяльність.

А ще вдалося поспілкуватися телефоном із поетом, який зараз проживає у Донецьку. Маючи давні дружні особисті зв’язки з Жуковським, Валерій Іванович спілкувався з поетом – слухачі могли почути цю цікаву розмову. Поет побажав присутнім миру та злагоди, розповів про свої досягнення, поділився планами на майбутнє.

Відбулася й презентація літературно-критичного нарису В.І.Романька «Освідчення в любові Станіслава Жуковського», яке рішенням Вченої ради ДДЛПУ рекомендовано як навчальний посібник для навчальних закладів України.

На заході виступили поети Людмила Дасів та Володимир Глущенко – вони згадали про зустрічі із Жуковським, прочитали свої твори, високо відгукнулися про сьогоднішній захід.

Хорошу   виставку   книг   «Станіслав Жуковський – поет-лірик,   поет-пісняр»    про життя і творчість   Ст. Жуковського,   його   поетичні   збірки   підготувала      бібліотекар    читального залу № 2  О. С. Зозуля. 

Захід про одного з відомих письменників-земляків сприяє вихованню любові до рідного краю, показує, що Донеччина багата на таланти. Сьогоднішні та майбутні вчителі, присутні на заході, упевнилися, що творчі доробки поета Станіслава Жуковського потрібно використовувати у навчально-виховному процесі.

Статтю підготувала студентка ІІІ курсу російсько-українського відділення філологічного факультету Альона Погорєлова. Фото автора.