0Бібліотека - перша лабораторія вузу, його духовний і розумовий арсенал, візитна картка вузу, від успіхів і невдач бібліотеки багато в чому залежить рівень фахівця, авторитет і перспектива вузу. Це фундамент, робочий інструмент студента та дослідника.

Б.В. Петровський

Дорогі друзі, користувачі бібліотеки!

Шановні колеги-бібліотекарі!

Прийміть найщиріші вітання зі святом – Всеукраїнським днем бібліотек!

Щорічно 30 вересня ми відзначаємо цей день з бажанням найширше відкрити двері наших бібліотек для всіх користувачів, хочемо показати найбільші бібліотечні цінності і скарби, сподіваємося почути схвальні відгуки про нашу роботу, побачити захоплені очі від нової інформації, нових послуг і сервісів, нових читальних залів та усіх принад, що їх готує та спроможна надати бібліотека.

Адже ми справедливо вважаємо, що бібліотека потрібна кожному – і тому, хто потребує тиші біля книжкової полиці, і тому, хто бажає розібратися у науковій дилемі.

2020-21 роки були дуже складними. Нам довелося долати чимало викликів.

Бібліотекарі  ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету» дуже творчо підійшли до ситуації. Бажання та необхідність не втратити й підтримати наших користувачів та один одного в складних умовах карантину спонукали нас по-новому переглянути наші послуги й активізувати їх в дистанційному режимі. Якщо раніше ми проводили ці заходи в читальних залах (літературно-музичні вечори, вечори-зустрічі, краєзнавчі читання, презентації книг викладачів університету та ін..), то тепер бібліотека розширила свої межі на Інтернет – і залами бібліотеки стали Google meet, Facebook, бібліотечний сайт. Бібліотека надала доступ своїм користувачам до Електронного каталогу, Електронного репозитарію повнотекстових копій праць професорсько-викладацького складу, інтерактивних посилань на повнотекстові реферативні та науко метричні БД  та здійснює послуги «Віртуальної довідкової служби», «Електронної доставки документів», «Продовження терміну користування книгами», «Визначення індексу УДК та авторського знака».

Співробітники бібліотеки брали участь в онлайн-заходах, які проводили інші бібліотеки, опанували нові цифрові інструменти, вчились самі.

Під час  карантину бібліотека університету відчиняє свої двері для користувачів, хоча й в обмеженому режимі.

Однак, ми не знаємо скільки ще триватиме пандемія. Тому нам необхідно закріпити наші вміння та навички працювати й творити в умовах невизначеності.

Незважаючи на всі ці складнощі бажаємо всім бібліотекарям отримувати задоволення від своєї роботи, прагнути до новацій, досконалості, в здійсненні бажання мати нових навчальних та наукових видань у своїх фондах, постійного пошуку можливостей для створення нових модерних приміщень для своєї Бібліотеки.

Тож вітаємо Всіх, хто разом з нами розбудовує бібліотеки в Україні – в громадах, університетах, в школах, в науково-дослідних інститутах – наших друзів, партнерів, користувачів.

Запрошуємо до університетської бібліотеки!

1

Колектив бібліотеки ДВНЗ «ДДПУ».