0«Он выходил с под Иловайска, ему чуть больше двадцати,

В руках зажата граната  и палец

 у кольца чеки.

Он третьи сутки в окружении, из роты больше никого

И вспоминая то сражение, что не похоже на кино…»

автор Володимир Царенко

27 серпня для слухачів університету ІІІ-го віку фахівець інформаційно-бібліографічного відділу Ольга Юріївна Бакай провела інформаційну годину, присвячену Дню пам’яті захисників України.

Ольга Юріївна надала інформацію про започаткування, відзначення, символи, традиції Дня пам’яті. Викликали емоції у присутніх вірш «Мамо, не плач», пісня «Рідний дім-Україно!» та відеоматеріали про воїнів.

29 серпня – День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Для відзначення Дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки її приурочено воєнним подіям на сході України, коли під час іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат.

Символом пам’яті у цей день є квітка соняха, як символ мужності українських воїнів, символ життя України.

Пам’ятаймо героїв!