(до Шевченківських днів)

Бо пам’ятайте, що на цій планеті,

відколи сотворив її Пан-Бог,

ще не було епохи для поетів,

але були поети для епох!

                                                                                                                                   Ліна Костенко

Вкотре говоримо про Тараса Шевченка з тією простою метою, що розуміємо : бути українцем і не знати про цю людину як  можна більш — неможливо. Тому і заглиблюємось знову і знову в його творчість і біографію, де кожне слово має значення, вагу ; відкриваємо і доповнюємо нові рядки вже написаної повісті його стражденного, але такого великого і чесного життя.

Здавалося б, що все сказано і можна закривати книгу великому життєпису  Кобзаря. Але одна за одною постають чисті сторінки, які ще треба пізнати, дослідити, вивчити.

Хоча Тарас Шевченко жив понад 200 років тому, але нас і сьогодні хвилює, цікавить його  життя. Ми і сьогодні хочемо знати, як склалась його прижиттєва  доля, як він жив, працював, з ким дружив, кого кохав, яким він був у побуті та особистому житті, які були його погляди, переконання, смаки, уподобання.

Доторкнутися до творчості Т. Шевченка Ви зможете відвідавши бібліотеку. В своїх фондах бібліотека містить зібрання творів, вибрані праці та окремо видані поетичні та прозові твори, декілька  видань “Кобзаря” різних років Шевченка — поета.  Є   і альбоми з репродукціями картин Шевченка — художника.

Біографічна, науково-дослідницька, науково-популярна чи просто популярна, художня  та інша література про Т. Шевченка різними мовами   величезна   і   вона   весь   час    поповнюється.    У   фонді  є  праці    О. Кониського,  П. Зайцева,  І . Огієнка,  М. Коцюбинської,   В. Смілянської та Н. Чамати,   В. Касіяна,  І. Франка,  О. Єфремова, Є. Сверстюка,  І. Дзюби,  Ю. Барабаша,   В. Мельниченка, Г. Смика, В. Пахаренка, С. Цвілюка, С. Чаніна, Н. Слухай, М. Лисенка  та  інших  дослідників   життя   і   творчої    спадщини                 Т. Г. Шевченка.

Стануть в нагоді  і періодичні видання : газета “Українська мова та література”, журнали  “Дивослово”, “Вивчаємо українську мову та літературу”, “Українська література в ЗОШ”, “Українська мова та література”, “Слово і час”, «Народна творчість та етнографія» тощо   в яких  публікуються літературознавчі та методичні розробки з вивчення творчості Т. Шевченка.

Більш детальніше з наявними в бібліотеці документами можна ознайомитися відвідавши  бібліотеку : зал каталогів (звернувшись до довідково-пошукового апарату бібліотеки, як традиційних каталогів і картотек, так і електронного каталогу), абонементи, читальні зали.

До Шевченківських  днів бібліотека організувала цікаві, змістовні перегляди документів та  книжково-ілюстративні виставки : ,,Т. Г. Шевченко - голос душі українського народу” (ч.з № 1, початфак), «Творчість Т. Г. Шевченка – духовний скарб українського народу»  (ч.з № 2, голов.корпус),  на сайті бібліотеки можна переглянути віртуальну виставку : «Живе під сонцем любові Шевченкова весна», а в архіві сторінки бібліотеки на сайті університету віртуальні виставки : «Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне»  та «Вічна книга великого українця» («Кобзар» Т. Г. Шевченка – всі видання, які є в бібліотеці).

Тож, читайте, переглядайте твори Тараса Шевченка – поета, художника, бо в них  наша національна природа, наше світосприймання, наше минуле і наше майбутнє.

Текст підготовлено за матеріалами видань, які є в бібліотеці.