Розвиток суспільства, а разом із ним науки, освіти,  інформаційних технологій, зумовлює необхідність фахівців бібліотечної галузі переосмислювати роль, мету своєї діяльності.

         Сучасний бібліотекар є носієм не тільки традиційної бібліотечно-бібліографічної культури, а й володіє  сукупністю інформаційних знань, навичками інформаційних технологій. Задля цього постійно підвищує свій професійний рівень.

         22 лютого  фахівці бібліотеки взяли участь в авторському вебінарі, який проводила секція університетських бібліотек УБА   Сервіси  “Library Publishing”  в університетських бібліотеках світу та України.

         Доповідачем була  канд.наук із соціальних комунікацій, директор бібліотеки ДНУЗТ   Т. О. Колесникова.

         В ході вебінару науковець розповіла про можливість та необхідність широкого впровадження в бібліотеках  вишів України моделі “Бібліотечне виробництво” (“Library Publishing”), яке зосереджується на нових моделях наукової комунікації (е-журналах, е-конференціях, е-монографіях тощо).  Вона підкреслила, що ресурси відкритого доступу — основний елемент інформаційних сервісів університетських бібліотек  сьогодні. 

         Як висновок, університетські бібліотеки повинні знаходити креативні рішення, шляхи  впевненості та доводити свою необхідність і потрібність, співпрацювати з факультетами, кафедрами та науковими працівниками.

         Переглянути вебінар можна за силкою : https://www.youtube.com/watch?v=qEZvNIiUD1c