Святкувати в Україні день психолога розпочали у 2004 році, це офіційне свято.  У ці дні  проводяться заходи, лекції, форуми та зустрічі, де працівники цієї непростої галузі діляться досвідом, обговорюють актуальні професійні проблеми.

У сучасному світі психологія є однією із найпопулярніших наук. Нею цікавляться не тільки науковці, а й пересічені люди. Не дарма саме психологію називають «наукою про життя». Як науку психологію визнали тільки у 1879 році, коли в Німеччині відкрили першу лабораторію експериментальної психології.

На сьогодні така наука, як «психологія» налічує десятки різних напрямків, які вивчають людину від її народження до старості, поводження людини в різних ситуаціях та багато іншого.

Психологи працюють в освітніх, медичних, науково-дослідних закладах, не можуть обійтись без психологів соціальні служби, правоохоронні органи, служби з подолання наслідків надзвичайних ситуацій. Широко застосовуються психологічні знання у сфері реклами та спорту, у засобах масової інформації. Існують різні види психологів: біопсихологи, клінічні психологи, освітні психологи, психологи в інженерії, психологи довкілля, криміналістичні психологи, військові психологи, соціальні психологи та ін.

Психолог  мусить весь час навчатись, знати класичні та знайомитись з новими методиками, дослідженнями у своїй професії.

Бібліотека університету в своїх фондах має: періодичні видання: газети та журнали, підручники, навчальні посібники, наукові та науково-популярні видання, довідкову літературу, які представляють загальну, вікову, галузеву психології, практичну та корекційну психології, психологію міжособистісного спілкування, психодіагностику, розвиток психічних процесів та станів тощо.

Передплачені періодичні видання:

http://lib.msy.org.ua/index.php/homepage-5/homepage-8.html

Презентація «Періодичні видання бібліотеки ДДПУ»: http://lib.msy.org.ua/images/vvpv.pdf

Електронний каталог (пошук):

http://ddpu.edu.ua:8081/ru

Інтернет-ресурси:

Studme.com.ua

http://studme.com.ua/psihologiya/default.htm

Словники

https://library.udpu.edu.ua/library_files/427530.pdf

https://web.posibnyky.vntu.edu.ua/icgn/8prishak_osnovy_psiholog_pedagogiki/slov.htm

http://ru.osvita.ua/school/method/psychology/1270/

Інформацію підготували співробітники читальної зали №2 Ткачова С.О., Зозуля О.С.