18 квітня – Всесвітній день довкілля,

22 квітня – Всесвітній день Матері-Землі

Найкращий скарб людства-це Земля!

Земля-то мати, що на любов багата.

Земля-колиска наша на землі.

Земля-то мудрість, і освята

Від неї хліб і цвіт, і всі плоди!

Весна-пора року, яка багата на природоохоронні та  екологічні  дати.  Деякі з них: Всесвітній день дикої природи (03.03.), Всесвітній день Землі, Всесвітній день горобця (20.03),  Міжнародний день лісу (21.03.), Всесвітній день водних ресурсів (22.03.), Міжнародний день птахів (01.04.), Всесвітній день довкілля (18.04.), Всесвітній день Матері-Землі (22.04.), Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу (26.04.), Міжнародний день захисту клімату (15.05), Міжнародний день біологічного різноманіття (22.05.) тощо.

Саме в ці дні в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять екологічні заходи.

Тому, бібліотека різними методами, через документи ресурси, сприяє екологічній просвіті студентської молоді, постійно шукає нові форми роботи, які допомагають вихованню та  розвитку екологічної культури  майбутніх педагогів.

Популяризації екологічних знань серед молоді сприяють книжково-ілюстративні виставки та перегляди документів («Земля у долонях», «Наш дім-Земля», «Вода ти Вищий дар і Божа досконалість», «Чорнобиль - стихія чи розплата», «Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження», «Чорнобиль - гірка зірка Полин»), віртуальні виставки («Вода ти Вищий дар і Божа досконалість», «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить», «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», «Екологія. Природа – наш дім»), інформаційні повідомлення «Календаря знаменних та пам’ятних дат», інформаційні стенди, буклети та пам’ятки  екологічної тематики, списки літератури з тем: «Екологія», «Охорона природи», «Природа рідного краю», «Екологічне виховання» тощо.

Пам’ятка захиснику природи:  «Земля – блакитна перлина Всесвіту» http://lib.msy.org.ua/images/buk/1/2.pdf

Списки літератури:

«Екологія» 

«Екологічне виховання» 

Віртуальні виставки:

«Екологія. Природа – наш дім» 

«Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» 

«Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить» 

«Екологія рідного краю» 

«Вода ти Вищий дар і Божа досконалість»  

Довідково:

Всесвітній день довкілля

Всесвітній день довкілля заснований згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року в день відкриття Конференції ООН з проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 5-16 червня 1972 року).

Цей день покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яке зростає з кожним роком, сягнуло своєї критичної межі.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця, до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють своїми викидами повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці, до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті. Головну загрозу довкіллю становить людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

В Україні «День довкілля» відзначається щорічно в третю суботу квітня, як національне екологічне професійне свято з охорони навколишнього середовища.

Початок цього свята поклала Всеукраїнська акція «Дерево - Життя», яка проводилася в 1997-1998 роках в третю неділю квітня, згідно з Указом президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року.

Всесвітній день Матері-Землі

22 квітня – Всесвітній день Матері-Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Цікавою є історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска на півночі американського континенту, який наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

Успіх першої акції, що відбулася 22 квітня 1970 року в США, надихнув організаторів на проведення «Тижня Землі» як щорічних заходів з благоустрою територій. Ініціатива була підтримана населенням і набула популярності. На хвилі громадської і політичної активності, завдяки проведенню Дня Землі у США, генеральний секретар ООН підписав спеціальну відозву, присвячену цій події.

Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.

У  день довкілля, день Матері-Землі громадські природоохоронні організації  і органи державної влади  запрошують всіх небайдужих громадян України взяти участь в екологічному суботнику, на якому проводяться роботи з благоустрою територій та озеленення міст, висадка дерев, чагарників, розбивка клумб, прибирання сміття.

 В останній час  ці дні є не лише номінальним святом у календарі, але й днем активних дій.