Під такою назвою в читальній залі № 1 бібліотеки ДВНЗ «ДДПУ» 19 лютого відбувся патріотичний захід про Василя Симоненка – українського поета, журналіста та правозахисника, «Шевченка новітньої доби». Він був проведений до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та міжнародного Дня рідної мови.
Організований він був у формі усного часопису бібліотечними фахівцями О.А.Борщовою та Н.О.Шило з ініціативи доктора пед. наук, професора кафедри педагогіки Л.Г.Цибулько, при підтримці деканату факультету фізичного виховання, за участю студентів ІІ-ІІІ курсів цього факультету.
Життя Василя Симоненка можна порівняти зі спалахом блискавки. Таке воно було яскраве й коротке, усього 28 років.
Волею долі йому судилося стати Поетом пробудженої совісті, сурмачем доби, Витязем української поезії, одним із когорти поетів – шістдесятників. Своїм поетичним словом він пробуджував національну гідність українців, стверджував, що кожен із них на землі людина і нікому не можна вибирати матір і Батьківщину.
Симоненко сьогодні, в час, коли Україна виборює своє право на незалежність і цілісність кордонів, - символ безмежної любові до України, готовності віддати за неї життя, символ незнищенності українського духу, символ правди і сумління, символ безкомпромісної боротьби з можновладцями, бажаючих реанімувати радянське минуле.
Сторінки часопису: «Дитинство», «В університеті», «Журналіст В. Симоненко», «Особисте», «Витязь молодої української поезії», «Всепереможна любов» були озвучені ведучими Ганною Співак, Ельвірою Меліховою, Марком Зубовим, Дмитром Строганом. Звучали вірші Симоненка «Матері», «Вона прийшла непрохана…», «Ти знаєш, що ти людина», «Лебеді материнства», «Заглядаю у твої зиниці», «Де зараз ви, кати мого народу» у виконанні Коробейнікової Ірини, Юрія Мандрика, Максименка Євгена, Анкудінової Ксенії, Івченка Дмитра, Лебединця Євгена. Переконливим став образ Василя Симоненка, створений Ігорем Єрмолаєвим.
Глядачі тепло зустріли інсценівку вірша «Суперники» у виконанні Шеремет Катерини, Донцова Дмитра та Нікітіна Антона.
Протягом заходу в аудіо- та відеозаписі прозвучали вірші «Я» (живий голос поета) та «Пророцтво 17-го року», а також пісні на слова В.Симоненка «Ображайся на мене, як хочеш», «Ти знаеш, що ти людина», «Синові».
Ніжне, палке поетичне слово Василя Симоненка, зверненене до неньки –України, хвилює, вкарбовується в душу і серце, як сказав про це к.п.н., доцент кафедри ТМОФВіР Леонід Петрович Іванченко, розповівши свою історію знайомства з творчістю Василя Симоненка та продекламувавши улюблений вірш поета.
Із заключним словом виступили декан факультету фізичного виховання Холодний О.І. та викладач Цибулько Л.Г.