«Пізнай свій край…себе, свій рід, свій народ,

свою землю – і ти побачиш шлях у життя…»

Г. Сковорода

        

Під такою назвою в читальній залі № 2 бібліотеки головного корпусу відбувся народознавчий захід.

Організували та провели його студенти ІІ курсу фізико-математичного факультету під керівництвом доцента кафедри педагогіки Ковальової О.В. та бібліотечні фахівці Ткачова С.О., Зозуля О.С.

У вступному слові О.В. Ковальова, зазначила, що важливим є виховання підростаючого покоління засобами народної педагогіки, а саме на традиціях, звичаях рідного народу. Підтвердженням  є слова видатних педагогів. В.О. Сухомлинський стверджував: «народ – живе, вічне джерело педагогічної мудрості, якби у нас не було постійного спілкування з людьми, ми не могли б успішно вчити і виховувати молоде покоління», «народна педагогіка – це зосередження духовного життя народу.   В народній педагогіці розвиваються особливості національного характеру, обличчя народу».  К.Д. Ушинський писав: «виховання, створене самим народом і побудоване на народних основах, має ту виховну силу, якої немає в найкращих системах…», «тільки народне виховання, є живим органом в історичному процесі народного розвитку, таке виховання набуває надзвичайно впливової сили на формування національного характеру, національної психології людини».

Ведучі заходу Соколова Ольга, Водоп’янова Валерія разом з Шульгіною Анною, Сагай Анастасією, Москаленко Веронікою цікаво та змістовно розповіли про особливості святкування, традиції новорічно-різдвяних свят на Україні та за рубежем.; провели вікторину «Чи знаєте Ви різдвяні свята?». Верховецький Володимир та Недоступ Владислав показали обряд щедрування. Майстерно виконали пісню «Дівчина-весна» Шульгіна Анна та Бардаченко Маруся.

Захід супроводжувався вдало підібранним відеорядом «Цикл зимових свят українців», зав.сектором читальних залів С.О. Ткачова.

Бібліотекар О.С. Зозуля  представила книжково-ілюстративну виставку: «Вінок зимових свят: «Від Андрія до Водохреща» видання, якої допоможуть більш детальніше ознайомитися з традиціями та звичаями українців.

Підготовка та проведення виховних заходів сприяє підготовці студентів, майбутніх вчителів до професійної діяльності.