Вона була однією з найосвіченіших жінок

свого часу, а її творчий доробок – значний

внесок і розвиток української літератури,

науки та культури.

4 грудня бібліотечні фахівці читальної зали №1 Олена Анатоліївна Борщова та Наталія Олександрівна Шило для студентів 1 курсу факультету початкової, професійної та технологічної освіти провели тематичний огляд "З когорти великих українок: Олена Пчілка", до 170-річниці від дня народження.

Олена Пчілка нам більше відома завдяки видатній донці Лесі Українці і зовсім трошки завдяки шкільній програмі, де один короткий урок української літератури присвячений її оповіданням і дитячим казкам.

Олена Пчілка – це творчий псевдонім Ольги Петрівни Косач, аристократики з міста Гадяч, що на Полтавщині, рідної сестри славетного професора Михайла Драгоманова і дружини впливового юриста, статського радника Петра Косача, мами шістьох дітей, серед яких Леся була аж п’ятою за рахунком.

У свої часи Олена, вона ж Ольга була видатнішою за свою улюблену доню і стала жінкою-піонеркою в багатьох сферах. Пані Косач поважали не лише як господиню великої зразкової сім'ї, а й за її публіцистику і перекладацький фах: вона адаптувала світову класику – від Овідія до Гюго, написала чимало літературно-критичних статей про М. Старицького, Є. Гребінку, М. Лисенка. Її збірку віршів «Думки-мережанки» цитувала вся тодішня творча еліта, а її прогресивність захоплювала не лише жінок, а й чоловіків.

За словами дослідника життя і творчості Ольги Петрівни Косач Петра Одарченка «Вона, як трудолюбна бджілка, весь свій вік невтомно працювала на літературній, науковій, громадській і педагогічній ниві. Як людина відзначалася мужністю, принциповістю, незламністю, наполегливістю і самовідданістю борця за краще майбутнє свого поневоленого народу».

Презентацію "З когорти великих українок: Олена Пчілка", Буктрейлер "Олена Пчілка - дітям" можна переглянути на сайті бібліотеки, рубрика Інформація для користувачів - Віртуальні виставки...