У золоту осінню пору, в другу неділю жовтня відзначається день художника. В цьому році він святкувався 13 жовтня. Бібліотека долучилася до відзначення цієї дати. У читальній залі № 1 була розгорнута книжково-ілюстративна виставка, присвячена українським художникам. А в актовій залі факультету ППТО бібліотечними фахівцями Борщовою О.А. та Шило Н.О. разом зі студентами цього факультету був проведений літературно-музичний захід «Душа художниці – палітра кольорів» про народну художницю України Марію Примаченко, котра завдяки  даному богом талантові й дивовижній працьовитості, сягнула вершин успіху і прославила українське мистецтво на цілий світ.  В січні їй виповнилося 110 років від дня народження.

Ведучі Соболева Марія, Золотарьов Антон, Боженко Ігор, Ахізарова Настя перегорнули сторінки життя відомої художниці, познайомили глядачів з її творчістю, що є явищем самобутнім, неповторним. Розповідь супроводжувалася демонстрацією її малюнків.

Читці Сушкова Вікторія та Одинока Алла розповіли про літературний дар Марії Примаченко, що проявився у підписах до творів та в написанні примовок.

Образ художниці на сцені достовірно створила Семененко Яна. В її виконання прозвучали автобіографічні висловлювання майстрині про життя та творчість. Зворушливо прозвучали її слова: «Роблю сонячні квіти, бо люблю людей, роблю на щастя людям, щоб квіти мої були, як саме життя народу, щоб усі народи один одного любили, щоб люди жили, як квіти цвіли б на всій землі».

Окрасою заходу стали українські пісні у виконанні Позираєвої Дар’ї, Макаренко Любові та Бакаляр Яни.

За відео- та аудіо- супроводження заходу  відповідала Стрілець Вероніка.

Цим мистецьким заходом присутні віддали данину глибокої поваги й пошани великій українці Марії Оксентіївни Примаченко.

Відеоряд заходу  «Марія Примаченко», «Казковий, чарівний, фантастичний світ Марії Примаченко», «Товче баба мак».