Ніякі каталоги, ніякі описи не замінять бібліотекаря.
Любляче слово та досвічена рука
здійснюють справжнє диво просвітництва.
М. Реріх
Бібліотека університету сприяє науковому зростанню кожного, хто вирішив присвятити свою діяльність науці : від студентів до професорів нашого закладу.
Реалізується це завдяки універсальному фонду, який на сьогодні складає 570561 тис. примірників, в тому числі : навчальних видань - 366402 тис. прим., наукових - 20704 тис.прим.; неопублікованих документів (дисертацій та авторефератів дисертацій) - 1021 прим., літературно-художніх видань - 40721 тис. прим., періодичних видань - 49783 тис. прим.
Через організацію книжково-ілюстративних виставок та переглядів документів, проведення інформаційних оглядів літератури з популяризації документного фонду.
Допомагає науковій діяльності інформаційно-бібліографічне інформування викладачів кафедр, керівництва університету, проведення комплексних заходів (День кафедри, День молодого вченого, День аспіранта, День інформації), надання професійних консультацій з питань пошуку видань за допомогою традиційних та електронного каталогів, оформлення списку використанних джерел, по роботі з ресурсами вільного доступу тощо.
Заходи, які проводила бібліотека до Дня Науки та Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективні напрямки сучасної науки та освіти» :
Книжково-ілюстративні виставки та перегляди документів : «Європейський простір української освіти» (наукові праці викладачів університету за 2018-2019 рр.) (ІБВ); «Нова українська школа : крок за кроком», «Нові технології в освіті», «Вища освіта України : європейський вибір», «Педагогічні дослідження : на допомогу молодим науковцям» (бібліотека ф-ту ПТПО); «Опубліковані праці викладачів ДДПУ за 2014-2019 рр.», «На допомогу науковій роботі», «Вітчизняна педагогіка : пошуки та проблеми» (бібліотека, головний корпус).
В межах бібліотечно-бібліографічного, інформаційного обслуговування користувачів були проведені групові та індивідуальні заходи: інформаційні огляди «Періодичні видання, які передплачує бібліотека» для студентів та викладачів факультетів : філологічного; психології, економіки і управління (читальна зала № 2); консультації для студентів, аспірантів, викладачів з методики пошуку інформації, у тому числі і за електронним каталогом ; правила оформлення списку літератури до наукових робіт (ІБВ); бібліографічні огляди документів «Інформаційна культура», «Інформаційні видання з педагогіки» (ІБВ); консультації стосовно роботи з сайтом бібліотеки університету та пошуку документів в інстутуційному репозитарії (ВК і НОД).
Повідомлення на сайт бібліотеки до календаря знаменних та пам’ятних дат «18 травня – День науки», рекомендаційний список літератури «Нова українська школа», анотований бюлетень нових надходжень за ІІ кв. 2019 р. «Наукові праці викладачів університету бібліотеці».
Оновлені та розроблені малі форми бібліотечно-бібліографічної продукції : буклет «Бібліотека ДВНЗ «ДДПУ», інформаційна листівка «Інституційний репозитарій бібліотеки ДВНЗ «ДДПУ», пам’ятки «Алгоритм пошуку інформації в ЕК», «Алгоритм бібліографічного опису документів в ЕК», «Алгоритм бібліографічного аналітичного опису статті зі збірника в ЕК», «Алгоритм бібліографічного аналітичного опису статті з журналу в ЕК».