«Великий українець» -  під такою назвою в актовій залі факультету початкової, технологічної та професійної освіти 24 квітня відбувся літературно-музичний захід до 210-ої річниці від дня народження самобутнього російського і українського письменника Миколи Васильовича Гоголя. Організований він був у формі усного часопису  фахівцями ч.з. №1 бібліотеки Борщовою О. А. та Шило Н. О. при підтримці деканату, кафедри музики та хореографії,  за участю студентів факультету початкової, технологічної та професійної освіти.

Сторінки часопису: «Батьківські пенати», «Ніжин – духовна і творча колиска письменника», «Українські повісті М. В. Гоголя», «Гоголь-історик», «Наш безсмертний Гоголь» були озвучені  читцями: Соболевою Марією, Боженком Ігорем, Ахізаровою Анастасією, Семеновою Анастасією, Мамедовою Лизаветою.  Їх розповідь супроводжувалася презентацією (відповідальна за демонстрацію – Стрілець Вероніка), поєднувалась з монологами Гоголя,  виступами  співаків, інсценізаціями уривків з повістей.

 Все це  дало змогу присутнім побачити  в М. В. Гоголі людину, яка всім серцем, всім своїм єством любила Україну і котра заслуговує на право називатися Великим українцем.

Переконливим став образ Гоголя у виконанні Арутюнова Олексія, він зачарував присутніх читанням листів письменника про Україну, виконанням ліричного монологу «Знаете ли вы Украинскую ночь?»

Вдалим доповненням  стали інсценізації уривків з повістей  «Старосвітські поміщики» та «Травнева ніч, або утоплена». Глядачі відзначили безпосередність і щирість  створених образів: Опанаса Івановича (Сліпцов Дмитро), Пульхерія  Іванівна (Семененко Яна), Галя (Семенова Анастасія), Левко (Боженко Ігор). Ігор зачарував присутніх також і майстерним виконанням українського народного танцю «Гопак».

Окрасою заходу стало професійне виконання українських народних пісень.

У виконанні гурту «Веснянка» (художній керівник Чугай С. М.) прозвучали пісні «Ой, у лузі червона калина» та «За світ встали козаченьки»;

пісню «Ніч яка, Господи, місячна, зоряна» виконав концертмейстер кафедри «Музика та хореографія» Головко А.І;  пісня «Місяць на небі, зіроньки сяють» прозвучала у виконанні Позираєвої Дар’ї та Макаренко Люби.

В кінці заходу ще раз було наголошено на тому, що Микола Гоголь належить до когорти великих українців. Попри всі суперечки, Гоголь усією суттю своєю – великий українець,  в його творах сконцентрована могутня духовна сила, величезна життєва енергія, яка вічно працюватиме на Україну! В той же час люди, масштабу Миколи Гоголя,  – це люди світу, бо їх твори перейшли часові і географічні кордони.