(доля вихованців А. С. Макаренка)
17 квітня в читальній залі бібліотеки головного корпусу для слухачів університету ІІІ-го покоління бібліографом Олександрою Михайлівною Золотарьовою проведений тематичний огляд літератури : «Заповідями свого вчителя» (доля вихованців А. С. Макаренка).
А. С. Макаренко – український радянський педагог і письменник, один із засновників системи дитячо-підліткового виховання. Здійснив у педагогічній практиці дослід, який не має прикладів, масового перевиховання дітей-правопорушників в трудовій колонії ім. М. Горького і дитячій комуні ім. Ф. Дзержинського. Розробляв теорію і методику виховання в колективі, теорію сімейного виховання.
Увесь світ віддає шану видатному педагогу, немає людини, яка б не знала його імені, не читала б його твори : «Педагогічну поему», «Прапори на баштах», «Книги для батьків» та інші.
Ще живі спогади колоністів та комунарів, їхніх дітей та онуків, які усім зобов’язані своєму вчителеві. Дослідник Р.Г. Гурова прийшла до висновку, що система А.С. Макаренка це система завтрашнього дня, вона сформувала людей, які для нашого часу є у багатьох відношеннях еталоном. Серед них робітники, інженери, артисти, представники військових професій, журналісти, юристи, педагоги та вчені. У роки Другої світової війни вихованці проявляли відвагу та мужність, нагороджені медалями та орденами. Із 3000 тис. випускників після війни залишились у живих 242 людини.
Саме про долю вихованців А. С. Макаренка, які з них були прототипами головних героїв «Педагогічної поеми» і була розповідь. Слухачі дізналися про долю таких вихованців, як Архангельський П. П., Супрун Г., Калабалін С. А., Шершньов Н. Ф., Конисевич Л. В., Явлинський А. Г., Токарєв І. Д., Чевелій Д. та інших. Доповнювали змістовну розповідь слайди.