«Поезія – це метафора, образ, своєрідний код,

іскра, яка швидко спалахує»

Петро Мідянка,

лауреат Шевченківської премії

Поетичне слово має унікальну здатність створювати душевний настрій людям. Воно нас радує, дивує, може засмутити, розрадити, подарувати цілий водограй позитивних емоцій, які прикрашають життя, сповнене прози та наповнити його новим змістом. І саме підтвердженням цьому став літературно-музичний вечір «Коли строку вимовляє душа», присвячений Всесвітньому дню поезії.

Літературно-музичний вечір підготували та провели співробітники бібліотеки, студенти філологічного, фізико-математичного факультетів  на чолі з директором Качиною В. С.

Гостями заходу були слухачі університету третього покоління, студенти, бібліотечні працівники.

Єдність і гармонія двох муз : Поезії і Музики - головний мотив вечора.

Слова ведучих  Олександра Бердюкова та  Ольги Новікової про поезію, поетичне слово, тему долі, любові, таланту, родину, духовність переплітались з декламуванням віршів та виконанням пісень.

Свій поетичний талант перед присутніми відкрив  поет-прозаїк, романтик, пісняр Станіслав Вікторович Малявко. Природа наділила його самобутнім талантом, його поезія емоційна, експресивна і в той же час – лірична, чиста, пристрасна, ніжна, іноді з гумором.

А Надія Андріївна Глущенко-Легуцька, акомпаніатор, виконавиця пісень під гітару, підтвердила, що поезія та музика єдині.

Студент Микита Боровіков декламував власні вірші, сповнені любові до рідної країни, мови та народу.

Декламували поезії Л. Костенко «Доля», «Слова» Р. Рождественського «Все  начинается с любви», О. Кочеткова «С любимыми не расставайтесь», Б. Пастернака «Свеча горела на столе»  Лера Довбняк, Ірина Стульнєва, Надія Топчій, Олександр Бердюков.

Звучали пісні : «Веснянка» у виконанні Ганни Шевченко, «Твои следы» у виконанні Ольги Новікової, «Вернись мечта моя» у виконанні Альбіни Коровченко.

У записі звучали : пісні С. Гіги «Дорога до храму», А. Демиденка «Душі криниця», Б. Олійника «Пісня про матір», народна пісня «Ой, у вишневому садку», уривки з інструментальної музики П. Моріа, Дж. Ласта, Ф. Шопена.

Хочеться вірити, що Поезія і Музика – знайшли свій відгук у душі кожного на цьому вечорі.