4 березня у читальній залі Донбаського державного педагогічного університету відбувся захід, присвячений 70-річчю від дня народження Володимира Івасюка, видатного українського композитора і співака.

Захід проводили відомі Слов’янські краєзнавці: Валерій Іванович Романько, кандидат філологічних наук, доцент, викладач кафедри російської мови і літератури, голова Донецької краєзнавчої організації та Людмила Олександрівна Величко, вчитель історії з багатолітнім педагогічним стажем, член місцевого об’єднання «Просвіта», яка в свій час навчалася на історичному факультеті Чернівецького державного університету.

Із захопленням слухала студентська аудиторія хвилюючу розповідь Людмили Олександрівни про чарівне місто Чернівці, його університет, знаний на всю Україну, про студентське життя у 60-70-ті роки минулого століття, про музичне життя й, окремо, про творчу діяльність самого Володимира Івасюка. Були продемонстровані фрагменти з документального фільму про життя композитора.

Романько Валерій Іванович розповів про свою подорож у Чернівці та Львів по місцях, пов’язаних з життям Івасюка, про відвідування Меморіального музею Володимира Івасюка, побував він і біля пам’ятника Івасюку у Львові. За матеріалами книжкових і періодичних видань, фотодокументів, представлених з особистого архіву В. І. Романька, була організована виставка-перегляд «Пісняр у кептарику (до 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка)».

Присутні із захопленням прослухали багато пісень у виконанні Володимира Івасюка, Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Софії Ротару. Студентка 5 курсу факультету початкової та професійної освіти Дарина Позираєва виконала пісню Івасюка «Мальви». А під кінець заходу всі разом заспівали улюблену «Червону руту».

Бібліотека, викладачі та студентство із задоволенням долучилися до святкування 70-річчя від дня народження поета, автора улюблених українських пісень. Його пісня «завжди буде поміж нас».

Бібліограф Золотарьова О. М.