Під такою назвою в читальній залі № 1 бібліотеки ДДПУ для студентів І-ІІІ курсів факультету ПТПО 5 березня був проведений тематичний бібліографічний огляд літератури до 195-річчя від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського, великого вітчизняного педагога.

У педагогічній науці є імена, під знаком яких проходить професійна діяльність багатьох поколінь. До них належить ім’я Костянтина Дмитровича Ушинського,  видатного діяча просвітництва другої половини XIX століття, якого по праву називають основоположником вітчизняної наукової педагогіки. Він створив наукову теорію і здійснив переворот, фактично революцію в педагогічній практиці. Він став  творцем стрункої педагогічної системи, автором числених наукових праць і підручників, за якими навчалися мільйони дітей. Його педагогічні ідеї значно вплинули на розвиток світової педагогічної думки, стали досягненням світової педагогічної науки.

Бібліотекар Борщова О.А. розповіла про життєвий шлях та діяльність видатного педагога, а також зробила огляд праць сучасних науковців, викладених на сторінках книг, наукових збірок, які були експоновані на однойменній книжково-ілюстративній виставці разом з іншими документами. Розповідь бібліотекаря супроводжувалася показом слайдів презентації «Засновник вітчизняної педагогічної науки».

Педагогічні ідеї, практичні поради Костянтина Дмитровича Ушинського не втратили своєї актуальності і в наш час. За словами науковця Алли Богуш « … його погляди на навчання та виховання залишаються вельми актуальними. На сучасному етапі, у зв’язку з переходом  освіти на нову структуру і зміст навчання учнів початкової школи в центрі уваги педагогів і науковців, у серцевині всієї шкільної реформи постала проблема особистості дитини, її інтереси й здоров’я, її гармонія з довкіллям, починаючи з раннього і дошкільного віку».

Цим заходом присутні віддали данину пам’яті визначному вітчизняному педагогу.