Зміст усієї творчості Ольги

Кобилянської – се

музика… Ся музика не усипляє,

а вічно нагадуючи

про красний світ, про гармонію,

красу, - нагадує тобі

самого тебе і твій головний обов’язок:

боротьбу за твою красну душу.

М. Євшан

Під такою назвою 3 грудня в читальній залі № 2 бібліотеки головного корпусу відбувся літературно-мистецький вечір.

Організували, провели та відтворили власне бачення образу, особистого життя, взаємин, творчості Ольги Кобилянської студенти-першокурсники філологічного факультету під керівництвом викладача кафедри української мови та літератури Жижченко Л. Б. спільно з бібліотечними працівниками Зозулєю О. С., Ткачовою С. О.

У наш прагматичний час, який іноді веде до скам’янілості душі, надзвичайно важливо звертатись до творів класичної літератури, яка пробуджує духовне начало в людині.

Як людина і митець, Ольга Кобилянська є надзвичайно щирою і вразливою натурою, схильною до самоаналізу. Її щоденник, листи та навіть автобіографії розкривають світовідчуття письменниці.

Героїні творів письменниці горді, незалежні, прагнуть до гармонізації особистості через творення себе.

Інформативні, змістовні слова  Л. Б. Жижченко поєднувалися з вдало підібраними монологами, інсценуваннями уривків з творів письменниці, у виконані  студентів : повісті «Земля», «Царівна», «В неділю рано зілля копала…», новели «Меланхолійний вальс»  та підібраним відеорядом, записами пісень.

Доречними для майбутніх філологів стали:   інформаційний огляд літератури за одноіменною книжково-ілюстративною виставкою «Пишна троянда в саду української літератури» про видання творів О. Кобилянської, літературознавчі дослідження її творчості,  які має бібліотека;  наведені факти про особисту бібліотеку, відношення письменниці до книги та читання: «завершувати кожен день книгою – такою була її порада: півгодини-годинку почитати перед сном» та буклет «Ольга Кобилянська – яскрава майстриня неоромантизму» (О. С. Зозуля).