9 листопада, у День вшанування пам’яті автора найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ» Преподобного Нестора-Літописця, в Україні відзначається День української писемності та мови.

Традиційно у цей день вже вісімнадцятий рік поспіль охочі долучаються до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Цьогоріч писали диктант і бібліотечні працівники разом з викладачами та студентами університету. Текст радіодиктанту під назвою «Крила України» підготував і читав Олександр Авраменко – відомий мовознавець, доцент Київського університету ім. Б. Грінченка. А офіційне гасло цього заходу – «Пишемо разом».

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності – традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові, лунає на Першому каналі Українського радіо у День української писемності та мови – 9 листопада. Він не має на меті перевірку грамотності конкретної особи, а задуманий як своєрідний флешмоб – акція єднання навколо рідної мови. Вперше радіодиктант писали у травні 2000-го року з нагоди перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила і Мефодія.