«Людина народжується,

щоб лишити по собі слід вічний»

В.О. Сухомлинський

 

28 вересня 2018 року в Україні та світі відзначили 100-річчя людини, творчість якої  унікальне явище в українській і світовій педагогіці - видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського.

Не залишилась осторонь і бібліотека університету. Протягом року проводилися різноманітні заходи для користувачів  з популяризації спадщини Василя Сухомлинського, як у традиційному, так і в електронному форматі. Організовувалися такі заходи,  як самостійно, так і спільно з кафедрами та викладачами університету.

Проводилася робота з інформування викладачів, студентів та співробітників, щодо відзначення ювілею видатного українського педагога. На сайті бібліотеки, бібліотечних стендах розміщувалася інформація про В. О. Сухомлинського, його біографія, основні твори  (бібліограф І кат. Золотарьова О. М.); створено буклет «За покликом душі та серця» (пров.б-р Кравцова О. М.) ; вчасно та оперативно в еклектронному каталозі відображалися нові надходження  книг, статей з періодичних видань, які розкривали творчий шлях великого вченого (фахівці ІБВ та ВК і НОД).

В кожному структурному підрозділі бібліотеки  були організовані книжково-ілюстративні виставки та перегляди документів : «В. О. Сухомлинський у діалозі з сучасністю : виховання громадянина» (голов.корп., аб. навч. вид., головний б-р Рожко Т. О.), «Великий українець, славетний педагог-гуманіст» (ППТО, ч.з№1, б-р І кат. Шило Н. О.), «Константи Василя Сухомлинського» (голов.корп., ч.з№2; віртуальна виставка на сайті б-ки, зав.сект.ч.з. Ткачова С. О.), «Невичерпна криниця педагогічного досвіду й мудрості» (техн.ф-т, ч.з№3, б-р І кат. Борщова А. Г.).

Для студентів факультетів : педагогічного, початкової, професійної та технологічної освіти, фізичного виховання, спеціальної освіти  проведені : інтерактивний тематичний огляд «Книга, читання і бібліотека в житті та педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського» та усний журнал «Мудрості криниця» (зав.сект. КПР Борщова О. А., б-р І кат. Шило Н. О.).

Працівники бібліотеки із знанням своєї справи долучалися до участі в заходах, які проводили кафедри університету, через організацію книжково-ілюстративних виставок та переглядів документів, проведення оглядів літератури та бесід. Співпрацювали з кафедрою педагогіки вищої школи, кафедрою педагогіки, кафедрою дошкільної педагогіки.

Пропонуємо переглянути фотосвітлини :