«Материнська молитва

і з дна моря дістане»

Мати, матінка, матіночка, матуся, матусенька, матусечка, неня, ненечка… Скільки ніжних, пестливих слів створила народна уява про жінку-матір ! І не перерахувати. Кожен у своєму серці знаходить власні, особливі слова, намагаючись передати через них свою любов та повагу.

У другу неділю травня – 13 травня святкуємо День Матері, одне з найбільш зворушливих свят, тому що кожен із нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї Мами.

Споконвіку Свято Матері  відзначали, як день Божої Матері, Матері-Землі та Матері земної :

«Ой, я маю три матері, та всі три хорошії

Три матері, три квіточки, як три красні рожі

Перша мати – Непорочна, як лілея біла,

 із дитятком-немовлятком, Пречистая Діва.

Друга мати – що ж  про неї гарного сказати ?

Це найкраща на світі країна,

земля наша, наша славна ненька-Україна.

Третя мати – це ласкава, люба, мила, рідна моя мати!

Ой, я ма. Три матері, та всі три хороші.

Три матері, як три квітки, як три красні рожі»

 (Народна пісня)

Пропонуємо нашим користувачам – майбутнім педагогам переглянути тематичні книжково-ілюстративні виставки до Дня Матері :
“Мама! Найдорожче слово в світі!” (чит.зала № 2, бібліотекар О. С. Зозуля),  “Берегиня роду” (абон.худ.літ., бібліотекар О. В. Агейкіна).

На виставках представлені навчально-методичні посібники, науково-популярні видання, статті із періодичних видань,  розробки (сценарії) виховних заходів, художні твори українських та всесвітніх письменників і поетів.

Запрошуємо ознайомитися з цими цікавими матеріалами.