«Я живу тому, що люблю життя,

люблю дні і ночі, люблю боротьбу

і люблю дивитися, як зростає людина»

 А. С. Макаренко

        

Ім’я видатного педагога Антона Семеновича Макаренка стало одним із найбільш яскравих символів ХХ століття, а його педагогічні та літературні твори  найпопулярнішими працями з проблем виховання молоді.        Непересічність та унікальність педагога А. С. Макаренка не викликає сумнівів - історик і педагог-компоративіст О. Анвайлер в 1971 році зазначав : «Педагогіка ХХ ст. має небагато діячів, чиє ім’я виходить далеко за межі їхньої батьківщини. Можливо, їх лише чотири – американець Дж. Дьюї, італійка М. Монтессорі, німець Г. Кершен-Штайнер та український  радянський педагог А. С. Макаренко».

Змінився час, змінилося й суспільство, а педагогічні твори та ідеї А. С. Макаренка залишаються  актуальними та затребуваними, як і раніше. Їх видають, читають, обговорюють – оцінка є неоднозначною і викликає полеміку.

До ювілею педагога бібліотекою організовано та проведено ряд заходів. Їх мета - популяризувати педагогічну спадщину А. С. Макаренка, спонукати майбутніх педагогів до читання та вивчення. Український письменник, кінорежисер Олександр Довженко писав :  «Якщо не знати минулого, неможливо зрозуміти істинний сенс сучасного й мету майбутнього».

Організовані в читальних залах і абонементах бібліотеки книжково-ілюстративні виставки та перегляди документів : «Спадщина А. С. Макаренка у контексті сучасності» (ч.з.№1), «Педагогічна спадщина А. С. Макаренка і сучасна школа» (ч.з.№2), «Письменник, вихователь, педагог» (АНВ і АНД) знайомили користувачів з  творами А. С. Макаренка різних років видання, дослідженнями про його життя і діяльність, опублікованими в періодичних виданнях. Підготовлена й віртуальна виставка : «Письменник. Вихователь. Педагог» (бібліотекарі абонементу В. Л. Рижих, О. О. Кривенко), яку можна переглянути на сайті університету.

Для студентів І-ІІ курсів педагогічного факультету (19.04.) та для слухачів університету третього покоління (21.03.) бібліографом О. М. Золоторьовою проведений тематичний огляд літератури «Педагогіка довжиною в життя». Цікава розповідь про життя та педагогічну діяльність А. С. Макаренка супроводжувалась мультимедійною презентацією.

Вивчаймо спадщину видатного педагога А. С. Макаренка !