“Чи варто задумуватись над тим,
яке значення має книга для людини?
Адже не питаємо ми себе,
яке значення має хліб і повітря?”.
Ю. Збанацький
В наш час, коли інформаційні технології досягли такого високого рівня, що заполонили весь культурний простір, коли Інтернет став чи не основним джерелом знань, а комп'ютер — учителем і другом, актуальною та затребуваною все ж таки залишається звичайна традиційна книга.
Книга — одне з найбільших надбань людства. Відтоді, як люди навчилися писати, свою мудрість вони довірили книжкам. Шлях розвитку книги був довгим і складним : від глиняних дощечок до рукописних книг, а з розвитком книгодрукування людство усвідомило справжню цінність і значення книг як джерела знань, мудрості, натхнення і фантазії.
Так, 13 грудня в читальній залі № 2, головного корпусу для слухачів університету третього покоління був проведений захід : “Книга в історії : від каменю до електронних книг”.
Саме про історію писемності, перші книги, книгодрукурів, творців книги, пам'ятники книзі в Україні та світі розповіли присутнім директор бібліотеки В. С. Качина та провідний бібліотекар О. М. Кравцова.
Віртуальну виставку «Пам’ятники книзі, її Творцю і Читачу» можна переглянути : меню : «Інформація для користувачів», рубрика : «Віртуальні виставки».
Присутні мали змогу переглянути книжково-ілюстративну виставку : “Душа тисячоліть шукає себе в слові” яку підготували бібліотекарі читального залу С. О. Ткачова та О. С. Зозуля.
«Довіряйте книгам, вони найближчі. Вони мовчать, коли треба, і говорять, відкриваючи перед тобою світ, при потребі. Хороша книга подібна до айсберга, сім восьмих якого приховано під водою» (Ернест Хемінгуей).