“Дивлюсь я на небо та й думку гадаю, чому я не сокіл, чому не літаю...”  чи можна назвати людину яка  б не захоплювалася  словами цієї пісні - поета-романтика 19 ст., уродженця м. Слов'янська Михайла  Миколайовича Петренка.

Восьмого листопада у  бібліотеці головного корпусу  університету під керівництвом директора бібліотеки В. С. Качиної відбувся  комплексний захід “Не згасає зоря слов'янського сокола”, до 200-річниці від дня народження  М. Петренка.

На заході були присутні слухачі університету третього покоління, працівники бібліотеки та студенти університету.

Традиційно ведучими та виконавцями поезій та пісень були студенти філологічного факультету та факультету початкової, технологічної та професійної освіти : Проскурін Іван, Рижков Ярослав, Шевченко Ганна, Костюк Ксенія, Войтенко Анжела.

Про святкування 200-річчя від дня народження поета у нашому місті, лауреатів Петренкової премії  розповів присутнім доцент кафедри рос.мови та літератури, письменник, краєзнавець В. І. Романько. Також він запропонував слухачам університету третього покоління взяти участь у творчому конкурсі на премію М. Петренка.

Цікавий та змістовний огляд літератури «Йому жити у віках» провела зав.сектором культурно-просвітницької роботи О. А. Борщова.  Присутні ознайомилися з  напрацюванням слов’янських та харківських краєзнавців, які активно  досліджували та досліджують творчий та життєвий шлях  Михайла Петренка.

Перегляд уривків  з фільму  «Найда», знятого по драматичній думі та уривки з відеофільму «Михайло Петренко поет-романтик, 1817-1862 рр.», прослуховування пісні у записі  «Дивлюсь я на небо…» у виконанні А. Солов'яненка та космонавта  П. Поповича викликали позитивні емоції у присутніх.

Кульмінацією заходу стало декламування студентами  поетичних творів які присвячені М. Петренку : Т. Чалої «Земляку Михайлу Петренку», Н. Шептій-Петренко «Над Вільшанкою злива», В. Дудченка «Петренківське небо», В. Долбіна «Поет це не щось», І. Приходька «Шана», В. і А. Антоненків «Пам’яті Михайла Петренка».

А майстерно виконанним пісням  «Взяв би я бандуру», «Тече вода», «Пісня солов’їна», «Я бажаю» підспівував та аплодував увесь зал.

Тож, шануймо наших славетних земляків !