“У млі козаки поспішають — ідуть.
І мрію, і мужність у серці несуть”
А. Юриняк
Неможливо знайти у минулому України якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю українського народу — як козацтво.
Козацтво — надзвичайно широкий у своїх вимірах і різноманітний у проявах світ — загадковий і заманливий. Мужні лицарі, які боронили рідну землю від ворогів, зажили собі вічної слави.
Образ козака як національного героя вплинув на творчість українських та зарубіжних письменників, зумовив появу великої кількості літературних творів, присвячених цій тематиці.
Важливим провісником української художньої літератури про козацтво був народний історичний епос - думи та історичні пісні, в яких оспівувалися мужність та патріотизм. козаків, прославлялися Запорозька Січ та її ватажки, побратимство і взаємна виручка, рятування бранців-невільників із турецького і татарського полону. Пізніше козацька тематика простежується в творчості таких видатних українських майстрів пера як І. Котляревський, М. Гоголь, Є. Гребінка, Т. Шевченко, П. Куліш, М. Старицький, І. Франко, І. Нечуй-Левицький, Леся Українка, А. Чайковський, О. Гончар, О. Довженко, В. Сосюра, Б. Лепкий, З. Тулуб, П. Панч, О. Ільченко, Ю. Мушкетик, П. Загребельний, В. Шевчук, Л. Костенко, І. Драч, М. Вінграновський, Д. Павличко, а також зарубіжних письменників: Д. Байрона, Г. Біплана, Вольтера, К. Рилєєва, О. Пушкіна, П. Меріме, Г-В. Міллера, Ю. Словацького, Г. Сенкевича та багатьох інших.
Саме їхні твори зайняли достойне місце на книжково - ілюстративній виставці „Славне козацтво в художній літературі".
Скрізь гриміла ваша слава,
що живе й донині.
Стала слава козацька
Славою Вкраїни.
Запрошуємо всіх охочих на перегляд !