“Є дещо у віршах,

що важливіше за їх смисл :

їх звучання”

М. Цвєтаєва       

           

         Абонемент художньої літератури запрошує всіх, хто захоплюється поетичним словом переглянути книжково-ілюстративну виставку :

Марина Цветаева — поэт предельной правды чувства

(до 125-річниці від дня народження).

            Марина Іванівна Цвєтаєва — російська поетеса, перекладачка, автор біографічних есе і критичних статей. Вона вважається однією з найщиріших поетів ХХ ст., так сказав Й. Бродський і так вважають мільйони її шанувальників по всьому світу. Сьогодні називають хрестоматійними такі вірші Марини Цвєтаєвої, як «Пригводжена», «Не самозванка – я прийшла домой…»,  “Мне нравиться, что Вы больны не мной”, “Под лаской плюшевого пледа”, «Вчера еще в глаза глядел…», “Женщине”, “Вот опять окно”, “Реквием”і багато інших.

Тому запрошуємо всіх охочих переглянути збірки поезій Марини Цвєтаєвої :

Цветаева М. И. Избранные произведения / М. И. Цветаева ; [предисл. С. Букчича] . – Минск : Наука и техника, 1981. – 671 с. : портр.

Цветаева М. И. Сочинения : в 2 т. / М. И. Цветаева ; [сост., подгот. Текста, вступ. ст., комент. А. Саакянц] . – Худож. лит., 1988.

Т. 1 : Стихотворения, 1908-1941 ; Поэмы ; Драматические произведения. – 1988. – 719 с.

Т. 2 : Проза ; Письма. – 1988. – 639 с.

Цветаева М. И. Мой Пушкин / М. И. Цветаева. – Баку : Язычи, 1988. – 280,[6] с.

Цветаева М. И. Избранное / М. И. Цветаева ; [сост., коммент. Л. А. Беловой ; вступ. ст. В. Н. Орлова ; худож. С. В. Соколов]. - М. : Просвещение, 1989. - 367 с. : портр., ил.

Цветаева М. И.  Лирика / М. И. Цветаева. - Ростов н/Д : Феникс, 1997. - 509 с. : портр. - (Всемирная библиотека поэзии). 

Цветаева, М. И.  Избранное. - Смоленск : Русич, 1999. - 591 с. - (Библиотека поэзии).

Цветаева М. И.  Избранные сочинения: в 2 т. / М. И. Цветаева ; [сост., подгот. текста, вступ. ст., коммент. А. Саакянц].  - М. : Литература ; СПб : Кристалл, 1999. - 654 с. - (Библиотека мировой литературы).

Т. 1 : Стихотворения ; Поэмы ; Драматические произведения. - 1999. - 654 с. : портр.

Т. 2 : Автобиографическая проза ; Воспоминания ; Дневниковая проза ; Статьи ; Эссе. - 1999. - 654 с. : портр.

Цветаева М. И. Мне нравится, что вы больны не мной : стихотворения, поэмы, проза: сб. / М. И. Цветаева ; сост. А. Саакянц. - М. : ЭКСМО-Пресс, 2000. - 653 с. : ил. 

Цветаева М. И. Стихотворения. Проза / М. И. Цветаева ; сост. С. Ф. Романов. - М. : АСТ ; Олимп ; Астрель, 2000. - 524 с. - (Отражение. 20 век).

Цветаева М. И. Пленный дух : воспоминания о современниках. Эссе / М. И. Цветаева ; вступ. ст. И. Кудровой; примеч. А. Саакянц, Л. Мнухина. - СПб : Азбука, 2000. - 447 с. - (Азбука-классика).

Цветаева  М. И. Избранное /  М. И. Цветаева ; сост., вступ. ст. В. П.Смирнова. - М. : Эксмо, 2005. - 383 с. : фот. - (Золотая серия поэзии).

На виставці представлені малюнки М. Цвєтаєвої, а саме  графічні малюнки – чотири чоловічих та чотири жіночих голови.

Пропонуємо інтернет-ресурси :

Марина Цвєтаєва (біографія, фото, відео) Marina Tsvetaeva

https://poradi.com.ua/znamenitosti/marina-tsvyetayeva-biografiya.html

Марина Цветаева.  Разные стихи  http://slova.org.ru/cvetaeva/index/

Рисунки Марины Цветаевой http://mysea.livejournal.com/2058691.html

«К Вам всем – что мне,

Ни в чем не знавшей меры,

Чужие и свои ?!-

Я обращаюсь с требованьем веры

И с просьбой о любви»

М. Цветаева

Запрошуємо всіх охочих до університетської бібліотеки !