«Шевченко-це той, хто живе в кожному з нас. Він-як сама душа нашого народу, правдива і щира…Поезія його розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен розвиватись»

Олесь Гончар

 

Бібліотека нашого університету в своєму фонді має фонд рідкісних і цінних видань, до якого входять рідкісні, особливо цінні документи, що мають наукові, історичні та поліграфічні особливості.

Фонд рідкісних  і цінних видань почав формуватись з 1944 року ХХ ст., в подальшому створювався при безпосередньому перегляді фондів структурних підрозділів бібліотеки (ч/з № 1, 2, АХЛ та ін.).

Бібліотека працює з цим фондом у відповідності до “Інструкції про порядок відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань з бібліотечних фондів до Державного реєстру національного культурного надбання” (так був названий бібліотекою цей фонд) представлена виданнями з різних галузей знань : історія, географія, біологія, астрономія, культура, педагогіка російською та українськими мовами.

Колекція має різні типи і види видань: наукові, навчальні, довідкові (енциклопедії, словники, довідники), художні твори класиків української та всесвітньої літератури.

Бібліотека пишається тим, що в її колекції рідкісних і цінних видань є прижиттєві видання російських письменників (Андреева Л. Н., Вересаева В. В., Бунина И. А., Куприна А. И., Толстого Л. Н., Горького М.).

Також бібліотека має художні твори українських  письменників — Т. Г. Шевченка, М. Коцюбинського, Л. Українки, П. Глібова, С. Старицького, П. Грабовського та ін.

Одна з таких книг є “Кобзар” Т. Г. Шевченка, який був виданий в 1938 році в Києві в державному літературному видавництві до 125-річного ювілею поета.

“Кобзар”  - це повна збірка поезій на той час. Перша сторінка “Кобзаря” відкривається величним портретом поета роботи  художника І. Є. Рєпіна (кольорова репродукція). Редакційну колегію, під патронатом якої вийшов “Кобзар” представляє ряд видатних українських письменників: О. Корнійчук,   П. Тичина, М. Рильський, Ф. А. Редько, Д. Копиця. Відповідальний за це видання — академік О. І. Білецький. Від редакційної колегії опублікована стаття, яка характеризує життя та творчість великого співця України, народного поета Т. Шевченка.

Також опублікований біографічний нарис І. Стебуна “Тарас Григорович  Шевченко”, як сказав сам поет - “Історія мого життя становить частину історії моєї  батьківщини”.

“Кобзар” забезпечений довідково-пошуковим апаратом:

- примітки до творів Шевченка, які пояснюють незрозумілі місця, окремі слова, прізвища історичних осіб;

- алфавітний покажчик до приміток;

- алфавітний покажчик поезій автора;

- перелік ілюстрацій до творів Т. Г. Шевченка художника І. С. Їжакевича.

Тож,  радимо завітати до бібліотеки і познайомитись з цим виданням.

Інформацію підготувала бібліотекар І кат. Цельман О.В.