Насправді, точна назва цього свята звучить так - Всесвітній день миру для письменника. Саме 3 березня за рішенням конгресу Міжнародного ПЕН-клубу від 1986 року відзначається цей день.

ПЕН-клуб – це організація поетів-романістів, яка була заснована у Лондоні ще в 1921 році. Ініціатором створення даної структури була англійська письменниця Кетрін Емі Доусон-Скотт. Найперший склад ПЕН-клубу очолив Джон Ґолсуорсі. Після першого конгресу ПЕН-клубу Лондона регіональні центри цієї організації з'явилися в 11-ти країнах світу. Зараз їх налічується вже близько 130. Усі структурні підрозділи цього клубу виступають за принципи вільного поширення інформації на території всієї планети. Активісти організації, завдяки якій з'явився Всесвітній день письменника, публічно виступають проти придушення свободи слова і цензури. Вважається, що вільна критика – це необхідний елемент процесу економічного і політичного розвитку країн. Самі ці принципи озвучуються під час офіційних заходів, присвячених Дню письменника.

Цей день святкується і в нашому виші. У бібліотеці ДДПУ на абонементі художньої літератури з 3 березня починає діяти книжкова виставка «Великі думки, що виходять із серця», присвячена двум подіям: Всесвітньому дню письменника (3 березня) та Всесвітньому дню поезії (21 березня). Виставка має 3 розділи: «Мистецтво слова», «Шляхами письменницької долі», «Слово дав мені Господь».

У першому розділі представлена література про важку і кропітку працю письменника. Читачів запрошуємо ознайомитись з такими виданнями, як В. Ю. Лупейко «Світочі і лжепророки», В. В. Фащенко «У глибинах людського життя», М. Т. Рильського «Статті про літературу», Г. В. Сидоренко «Як читати і розуміти художній твір» та ін.

Другий розділ вміщує автобіографічну прозу українських авторів та книги, присвячені творчому шляху відомих письменників: П. Тичина «Сковорода», В. Шевчук «Предтеча», І. Пільчук «Дуби шумлять», Л. Ляшенко «Блискавиця темної ночі» та ін.

У третьому розділі пропонуємо твори наших письменників–викладачів ДДПУ: Володимира Глущенка, Миколи Сіробаби, Валерія Романька, Анатолія Федя, а також збірники «Євшан», «Місто моє, ти для мене єдине» та «Слов'янськ літературний», в яких ви ознайомитись з віршами та прозою  місцевих поетів, студентів та випускників нашого університету. А ще есеї, публіцистика, художні твори, статті у періодичній пресі, які виражають глибину творчості, що робить кожного письменника неповторним. Запрошуємо усіх, хто цікавиться літературною працею та шанує красне письменство, завітати на перегляд цікавої виставки.

«Нема дрібниць у письменницькому мистецтві, і нічим не можна виправдовувати поспішність або недбалість у тому, що повинно бути підписано твоїм ім’ям», – нагадував Ян Парандовський у книзі «Алхімія слова». Він дає нам зрозуміти, що письменник прагне надати неочикуваний блиск звичайним словам, наповнюючи їх дорогоцінним змістом. Тож шануємо письменницьку справу і побажаємо всім, хто намагається пером і натхненням достукатися до наших сердець, творчої наснаги, любові читачів та яскравих образів у свої творах.

Про такі образи чудово сказав Володимир Андрійович Глущенко у своєму вірші «Прогулка»:

По тропам тропов целый день брожу.

Метафоры стараюсь не транжирить.

Сравненья сосен, вставших по ранжиру,

я в ложе строчек лихо уложу.

Ну, а поскольку с рифмами дружу,

естественно, добавлю и созвучий.

Получится! Я все-таки везучий!

Я с образами слажу, стих сложу.

С ним будет все, как в жизни. Но дрожу

от нетерпенья, словно в лихорадке.

Сомнений нет: с ним будет все в порядке.

Но я уже переступил межу!

И, над кромешной пропастью кружа,

я разгляжу космическое что-то

и в лепоте лихого разворота,

и в кураже крутого виража!    

 

Тож, дорогі наші творці пера! Ще раз ми вітаємо вас зі святом!