16 листопада відзначається дуже незвичайне, але дуже важливе для людства свято – Міжнародний день толерантності.
Це відбувається у зв'язку з тим, що 16 листопада 1995 року організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст «Декларації принципів толерантності», тому члени ООН вирішили заснувати таке свято. До нього приурочуються всілякі заходи, які проводяться зазвичай у навчальних закладах та громадських організаціях
Саме цей рік ООН присвятила терпимості. Тоді ж заснували премію імені Маданжита Сінгха. ЇЇ присуджують за активну діяльність, спрямовану на створення атмосфери толерантності та ненасильства. Також 1995 року ухвалили декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей. Згідно з текстом декларації, толерантність означає повагу, прийняття і правильне розуміння усіх культур та форм самовираження.
На жаль, останнє десятиліття принесло людству багато зла, агресії та випадків нетерпимості по відношенню до представників інших релігій, інших рас, інших держав. Цей день нагадує всім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування – це ті явища, яким не повинно бути місця в 21 столітті. Широкомасштабний геноцид повинен змусити кожну людину замислитись над своїми особистими вчинками, оскільки толерантність потрібно проявляти не тільки на рівні держав та націй, а й на рівні спілкування між близькими людьми. Толерантність можна назвати цінним даром, даним згори. Отримав її кожен, але не кожен здатен бути настільки сильним, щоб скористатися нею. Тож будьте терпимі один до одного, поважайте й цінуйте кожну людину свого оточення.