День молоді – це свято юності, радості, прагнення до кращого. Це свято присвячено молодим людям, які створюють майбутнє країни і можуть вплинути на те, в якому напрямку буде розвиватися наша держава. В цей день у кожному місті влаштовують веселі гуляння, фестивалі, паради та інші святкові заходи. Крім розваг, молодь бере участь у наукових конференціях, на яких обговорює актуальні проблеми суспільства.

Головне молодіжне свято країни щороку відзначають в останню неділю червня, і День молоді в 2018 році не стане винятком. Незважаючи на те, що в цей день зазвичай вітають школярів і студентів, в урочистостях беруть участь люди різного віку, адже молодість – це стан душі.

Як з'явилося свято? День молоді почали святкувати за часів СРСР, а саме в 1958 році. У цей період уряд Союзу вирішило один день у році присвятити молоді, розвитку якої приділяли надто багато уваги. Саме торжество призначили на останню неділю червня.

Святкували День молоді масово і з розмахом: влаштовували урочисті паради, на яких молоді люди проголошували гасла, що закликають до активної участі молоді в громадському житті держави.

З розпадом СРСР багато прийняті тоді свята втратили свою актуальність, але не День молоді: в 1993 році керівництво РФ розпорядилося відзначати це свято щорічно 27 червня. Примітно, що в багатьох пострадянських країнах молодь вшановують, як і раніше, в останню неділю червня. Мало що в цьому плані змінилося і в Росії: оскільки 27 червня – це зазвичай робочий день, то розважальні заходи переносять на вихідні.

Як відзначають День молоді? Звичайно, День молоді – це не церковне свято, і навіть не торжество державного значення, тому з ним не пов'язано особливих традицій, обрядів, прикмет. Тим не менш, у цього дня є свої особливості, які варто виділити. Так, оскільки одним з пріоритетних напрямів роботи уряду є виховання у молодого покоління патріотизму, то багато святкові заходи присвячують любові до своєї країни. На урочистих парадах молодь часто вітають ветерани, відомі спортсмени і публічні люди, які розповідають про курс розвитку держави та важливості патріотизму. Ще одна ключова тема Дня молоді – популяризація здорового способу життя. В рамках святкування проводять спортивні змагання, благодійні забіги та велопробіги, які присвячують боротьбі з шкідливими звичками. Крім того, в цей день організовують різні змагання серед дітей, студентів та всіх тих, хто веде активний спосіб життя.

Достатньо новою традицією є проведення серед активної молоді у цей день різних флеш-мобів. Їх головна особливість полягає в тому, що організаторами виступають самі молоді люди, які збирають однодумців в соціальних мережах. При цьому подібні заходи бувають не тільки розважальними, адже дуже часто їх присвячують гострих проблем, які існують в суспільстві. За допомогою флеш-мобів молодь привертає увагу оточуючих до питань сімейного насильства, вирубки лісів, поширення Сніду, алкоголізму і т. д.

Не обходиться День молоді без розважальних заходів. На площах міст зазвичай влаштовують концерти, в яких беруть участь починаючі виконавці, дитячі та молодіжні танцювальні колективи, музичні гурти. Під час цього свята молоді музиканти отримують відмінну можливість заявити про себе та продемонструвати свої таланти. Але веселощі не закінчується на вуличних розваги: на День молоді всі нічні клуби влаштовують яскраві вечірки, причому часто тематичні і костюмовані. Багато закладів пропонують цікаві акції, приваблюють відвідувачів конкурсами, запрошеними артистами і навіть безкоштовними стравами та напоями. День молоді закінчується зазвичай барвистим феєрверком, особливо полюбилася ця традиція жителям великих міст.

Чим ще цікавий День молоді? Молодих людей прийнято вважати легковажними, однак це далеко не так. Для багатьох представників студентства День молоді – це можливість ще раз підняти актуальні для них питання та разом з представниками влади пошукати шляхи їх вирішення. Так, у цей день часто влаштовують конференції та круглі столи, на яких обговорюють складнощі, з якими стикаються молоді люди. Головними темами, які піднімають на таких заходах, є проблеми здобуття вищої освіти, відтік молодих фахівців за кордон, труднощі в пошуку роботи та ін. Учасники конференції не тільки ставлять запитання представникам місцевої влади, але і представляють власні проекти, які можуть допомогти у вирішенні складних ситуацій. Також молодь влаштовує благодійні заходи, наприклад, ярмарки або концерти. Отримані кошти зазвичай передають у дитячі будинки, жертвують на лікування хворих дітей або інші благі цілі. Це якомога краще демонструє, що молоді люди не обов'язково егоїстичні і несерйозні, адже вони здатні на добрі справи і відчувають відповідальність за майбутнє країни.

День молоді – це веселе і яскраве свято, яке, втім, не позбавлене серйозної ноти. Воно чудово відображає настрої молодих людей та їх ставлення до світу.