Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло значного прогресу, пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій. Щоб оцінити заслуги науки перед суспільством, у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято науковців. Свято запровадженє в Україні «на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97. Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося і на яких покладаємо великі сподівання.

 День, в який усе українське наукове товариство знаходить задля себе час на свято, має давні традиції. Вчені теж вміють відпочивати. Професійне свято наукового середовища, за даними проекту DilovaMova.com, було засновано ще за часів Радянського Союзу. Тоді воно відзначалося в третю неділю квітня і було приурочено часу знаменитих нарисів плану науково-технічних робіт, складених В. І. Леніним. З розпадом цього утворення День науки благополучно перекочував до національних календарів нових суверенних держав. Так, у Російській Федерації цей день був прив’язаний до дати заснування першої Російської академії наук, яка була заснована за височайшим повелінням государя імператора Петра I. За новим стилем це сталося 8-го лютого в рік 1724-й від Різдва Христового.

У незалежній Україні «На підтрімку ініціатив відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України» День науки був встановлений Указом Президента. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців під назвою: «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.

Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки.  Національна Академія Наук України (НАН України) була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих працюють більш ніж 7000 докторів і 78 000 кандидатів наук.

Щиро вітаємо науковців зі святом творчої праці – Днем науки! Бажаємо усім науково-педагогічним працівникам, ученим, молодим науковим дослідникам міцного здоров’я, невтомності у новаторському пошуку, втілення інноваційних проектів задля прогресу та розвитку.