Наші скарби – це наші діти,
їх неможливо не любити.
Створити свято пропонували ще у 1925 році на міжнародній конференції з добробуту дітей. А у 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала усім країнам відзначити день дитини 20 листопада, як день солідарності і дружби дітей на планеті. Через 5 років у 1959 ця дата підкріпилася ще й знаковою подією - 20 листопада була прийнята Декларація прав дитини, а в 1989 – конвенція прав дитини. Обидва документи є обов'язковими, вони встановили непорушні права дітей на повноцінний розвиток у суспільстві без насильства, жорстокості, голоду та експлуатації.
З тих пір у всіх країнах світу в різні дні відзначають день захисту прав дітей. Україна, Грузія, Росія, Польща, а також багато інших країн Європи – загалом всього 48 країн - відзначають день дитини 1 червня. Сполучені Штати Америки святкують його в першу суботу червня. Канада, Філіппіни, Ізраїль і ще 7 країн відзначають, за рекомендацією ООН, свято 20 листопада. А якщо загалом подивитись на карту, можна побачити, що день захисту прав дитини святкують цілий рік – з січня, як в Таїланді та Тунісі, по грудень, як в Африці.
У багатьох країнах світу в ці дні проводять великі свята. У Китаї кожній дитині до 14 років держава дарує маленькі подаруночки. В Індії вчителі разом з учнями розробляють сценарій до дня захисту дітей з танцями і піснями, головна мета яких розвеселити дітей. В Японії день дитини влаштовують двічі: окремо для дівчаток і для хлопчиків.
В Україні офіційно свято було встановлене у 2009 році, але святкувалося ще з 1950 року, коли Україна входила до складу Радянського Союзу. Офіційно воно називається «День захисту дітей». В цей час у школах і так канікули, але у кожному місті влаштовують великі свята з атракціонами, розвагами та вікторинами для дітей.