Складовою частиною документного фонду бібліотеки є фонд періодичних видань. Періодичні видання найпоширеніший засіб передачі інформації, надають оперативну, актуальну, нову інформацію, можливість ознайомитись з подіями сучасного наукового та освітнього життя, вміщують наукові статті, дослідження, методичні консультації та розробки, практичний досвід.

Пропонуємо список періодичних видань, які одержує та зберігає бібліотека за профілем кафедр (читальна зала №2, головний корпус)

Загального характеру

Журнал виходить 6 разів на рік. З січня 2014 року журнал виходить двома паралельними випусками: україно-мовна версія «Наука та інновації» (ISSN 1815-2066 (print), ISSN 2413-497X (online),

інтернет–сторінка: http://scinn.org.ua/ua

та англомовна версія  «Science and innovation» (ISSN 2409-9066 (print) ISSN 2413-4996 (online), інтернет–сторінка: http://scinn-eng.org.ua/)

Доступний

2015-2017 рр.

«Наука та інновації» - науково-практичний журнал.

Засновано у 2005 році Постановою Національної академії наук України №7 від 12.01.2005.

Видання входить до Переліку фахових видань України (категорія «А») з технічних та економічних галузей науки.
Редакційна колегія журналу «Наука та інновації» керується у своїй роботі міжнародними етичними правилами наукових публікацій та дотримується політики відкритого доступу. Всі статті, що надходять до Редакційної колегії, в обов'язковому порядку проходять рецензування й перевірку на плагіат. Журнал надає користувачам гарантії відповідно до зазначених зобов'язань. Публікація матеріалів безкоштовна.
Рубрики журналу:

• Загальні питання сучасної науково-технічної та інноваційної політики (законодавчі, методологічні та економічні аспекти інноваційної політики, дискусійні матеріали).

• Науково-технічні інноваційні проекти Національної академії наук України (результати перспективних досліджень і розробок установ Національної академії наук України).

• Наукові основи інноваційної діяльності (результати перспективних досліджень і розробок з різних напрямів науки й техніки: приладобудування; телекомунікації, зв’язок і навігація; нанотехнології та функціональні матеріали; транспортні й будівельні технології; сільськогосподарські та аграрні технології; екологічні технології та біотехнології; енерго-й ресурсозбереження).

• Правова охорона інтелектуальної власності (питання створення, охорони та використання обєктів права інтелектуальної власності у сфері науки, розробок та інновацій; актуальні питання правових та практичних аспектів охорони прав інтелектуальної власності в академічній сфері, які стосуються безпосередньо діяльності наукових установ та науковців).

 • Світ інновацій (ноу-хау й трансфер технологій, інноваційні структури, новини науково-інноваційної  сфери.

Журнал виходить 4 рази на рік.

Мова видання: українська, російська, англійська.

Міжнародний стандартний номер видання: ISSN 2304-0629.

Доступний

 з 1994 р.

«Педагогіка і психологія» - вісник Національної академії педагогічних наук України.

Засновано в 1993 році  Національною академією педагогічних наук України, Державним інформаційно-виробничим підприємством  Видавництвом «Педагогічна преса». Проблематика: теорія і методологія освітніх наук, педагогіки і психології; філософія освіти; історія освіти, педагогіки, психології; компаративістика; дидактика і методики навчання (за галузями); соціальна педагогіка; інноваційні пошуки в освіті; експериментальна робота в закладах освіти.

Тематична спрямованість наукового видання:

• Освітні і педагогічні науки

• Психологія

• Соціальна робота.

Завдання: оприлюднення результатів наукових досліджень учених Академії, вітчизняних та зарубіжних дослідників з актуальних проблем розвитку освіти, пріоритетних напрямів наукових пошуків у царині освітніх наук, педагогіки і психології; висвітлення основних тенденцій розвитку освіти і науки, вітчизняного і зарубіжного досвіду інноваційної освітньої діяльності, розбудови освітніх систем; подання опису і результатів педагогічних експериментів і психологічних розвідок, досвіду роботи провідних закладів освіти; поширення сучасних педагогічних і психологічних знань у суспільстві, презентація громадських дискусій і педагогічних дискурсів, підвищення культури спілкування вчених і педагогічної громадськості.

 

Журнал виходить 1 раз на місяць.

Доступний

з 2002 р.

«Вища школа»  — науково-практичний журнал з питань діяльності закладів вищої освіти та підготовки кадрів вищої кваліфікації, заснований у 2001 році. На сторінках журналу регулярно публікуються статті відомих в Україні науковців, керівників, викладачів закладів вищої освіти, найважливіші документи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, комплексно висвітлюється досвід діяльності українських та зарубіжних вищих навчальних закладів.

Журнал внесено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт з педагогіки (Постанова президії ВАК України від 22.12.2010 № 1-05/8) та філософії (Постанова президії ВАК України від 01.07.2010 № 1-05/5) на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук. Мова  видання: українська.

Тематична спрямованість журналу:

• становлення та перспективи розвитку вищої освіти в Україні;

• досвід функціонування провідних держав світу та можливість використання цього досвіду в Україні.

 

Журнал виходить 1 раз на квартал.

Доступний

з 2003 р.

«Вища освіта України» -  теоретичний та науково-методичний часопис. Засновник Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України. 

Наукове фахове видання у галузі педагогіки та філософії.

Тематика: висвітлення актуальних питань методології і методики освітнього процесу, політики освіти, проблем організації та розвитку вищої освіти в Україні, моделі освіти і навчання в зарубіжних країнах.

 

Журнал входить до Переліку наукових фахо-вих видань України (педагогічні науки). Наказ від 13.07.2015 №747

Доступний

з 1992 р.

«Рідна школа» - щомісячний науково-педагогічний журнал.

Видається з 1922 року.

Проблематика: педагогіка і психологія.

Тематична спрямованість  видання:

• Педагогічні науки

• Психологічні науки

Журнал виходить 1 раз на місяць.

Доступний

з  2015 р.

«Педагогічна майстерня» - практичний журнал для педагогів, які хочуть стати справжніми майстрами своєї справи.

Журнал для усіх категорій педагогів. Сучасні технології, інновації, закордонний досвід, педагогічні знахідки, скарбничка ідей, секрети ефективного уроку

Тематична спрямованість  видання:

• Актуальні інтерв’ю авторів книг та програм, новини освіти в країні й за кордоном, обговорення важливих питань шкільного життя.

• Поради психологів та інших фахівців.

• Скарбничка ідей для створення сучасного та ефективного уроку.

Журнал містить кольорову Вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.

За профилем кафедр

Наукові

Журнал виходить 4 рази на рік.

Доступний

з 2019 року

«Журнал математичної фізики, аналізу, геометрії» - науковий журнал, видається Фізико-технічним інститутом низьких температур імені Б. І. Вєркіна НАН України. Виходить з 1994 р.,  до 2005 р. виходив пiд назвою «Математическая физика, анализ, геометрия».

Тематика журналу: у журналі публікуються оригінальні і оглядові статті з різних розділів математики -

• Математичні задачі сучасної фізики

• Комплексний аналіз і його застосування

• Асимптотичні задачі диференціальних рівнянь

• Спектральна теорія операторів, включаючи зворотні задачі і їх застосування

• Геометрія в цілому і диференціальна геометрія

• Функціональний аналіз, теорія зображень і операторні алгебри, включаючи ергодичні аспекти

Журнал друкує статті англійською, українською та російською мовами.

  

Журнал виходить щорічно, кожен том складається з 4 номерів.

 

Доступний

 2012-2017 рр.

«Нелінійні коливання» - міжнародний  математичний журнал.

Видається Інститутом математики НАН України з 1998 року. Видавником повної англомовної версії є  компанія Springer Verlag. Протягом 2002—2012 це був журнал Nonlinear Oscillations. Із 2013 року всі статті перевидаються англійською мовою в окремих випусках Journal of Mathematical.

Основна тематика:

• Теорія багаторічних коливань та нелінійна механіка

• Теорія інтегральних многовидів

• Асимптотичні, ітеративні та інші наближені методи розв'язування диференціальних рівнянь

• Якісні методи дослідження розв'язків диференціальних рівнянь

• Теорія диференціальних рівнянь із перетвореним аргументом

• Теорія диференціальних рівнянь з імпульсами та випадковими збуреннями

• Теорія крайових задач для звичайних та функціонально-диференціальних рівнянь

• Застосування теорії диференціальних рівнянь в математичних моделях реальних фізичних, біологічних та інших процесів

 

Журнал виходить 6 разів на рік українською і російською мовами.

Доступний

з 1952 р.

“Український математичний журнал” – науковий журнал. Виходить з 1949 року. Засновники Національна академія наук України, Інститут математики НАН України. Проблематика: статті з основних напрямків теоретичної та прикладної математики, переважно з функціонального аналізу та теорії функцій, диференціальних рівнянь та математичної фізики, геометрії та топології, теорії ймовірності та теорії випадкових процесів, алгебри.

Представлення в мережі Інтернет:

Сайт Інституту математики НАН України

Сайт журналу у видавництві Springer

Портал наукової періодики НБУВ України

Портал науково-видавничої ради НАН України

Вікіпедія

 

Журнал виходить 1 раз на квартал.

Доступний

з 2003 по 2013 рр.

«Фізика і хімія твердого тіла» - це академічний періодичний реферований журнал, який публікує оригінальні дослідження у галузі фізико-математичних, хімічних чи технічних наук. У журналі публікуються статті оглядового й оригінального характеру, в яких висвітлюються питання фізики і хімії твердого тіла. Статті журналу містять відомості про наукові дослідження та технічні розробки у напрямках: кристалохімія і термодинаміка твердого тіла; фізика, хімія і технологія кристалів та тонких плівок; фізика і хімія поверхні; наноструктури і нанотехнології; вимірювання властивостей матеріалів; фазові діаграми рівноваги; гетерогенні системи та міжфазні взаємодії; композитні та конструкційні матеріали; інформаційні та електронні технології; фізика і техніка НВЧ.

Видає журнал з 2000 р. Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника.

Журнал індексується в: Index Copernicus, Ulrich's Periodicals Directory, Directory of Research Journal Indexing, CrossRef, Google Scholar, MIAR, Український реферативний журнал «Джерело», Перелік українських індексованих журналів.

ISSN: 1729-4428 (друк.) 2309-8589 (ел.).

Архів журналу:

http://journals.pu.if.ua/index.php/pcss/index

 

Журнал виходить 3 рази на рік.

 

Доступний

з 2002 по 2010 рр.

 

«Физика и техника высоких давлений» - научный журнал.

Тематика журнала:

• Физика конденсированного состояния

• Физическое материаловедение

• Нанотехнологии и наноматериалы

• Физика горных процессов

• Физика магнитных явлений

• Электронные и кинетические свойства твёрдых тел;

• Обработка материалов давлением

• Интенсивные пластические деформации

 

Журнал виходить щоквартально.

 

Доступний

з

“Хімія, фізика та технологія поверхні” – науковий журнал. Засновники журналу Національна академія наук України, Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України. Журнал «Хімія, фізика та технологія поверхні» входить до Категорії Б періодичних видань, що включаються до Переліку наукових фахових видань України (галузь науки: фізико-математичні, хімічні). Журнал індексується в Google Scholar, JournalSeek, Index Copernicus, в реферативних базах Chemical Abstracts, EBSCO (Academic Search), eLIBRARY.RU (РИНЦ), в Українському реферативному журналі "Джерело" та в електронній реферативній базі "Україніка наукова".

Проблематика: У журналі публікуються оригінальні наукові й оглядові статті за результатами досліджень актуальних питань хімії, фізики та технології поверхні. Тематика видання охоплює теоретичне та експериментальне вивчення фізичних, фізико-хімічних та біомедичних аспектів поверхневих явищ, адсорбційних та хімічних процесів на поверхні дисперсних твердих тіл, формування молекулярних і супрамолекулярних структур на межі поділу фаз, а також нанорозмірних та наноструктурованих матеріалів і покриттів.

 

Журнал виходить 6 разів на рік.

Доступний

       з 1975 по 1995 рр.

«Успехи математических наук» — науковий журнал. Заснований у 1936 році. Публікує оглядові статті з математики, короткі повідомлення Московського математичного товариства та інформацію про математичне життя в Росії та за її межами. Призначений для науковців, викладачів, аспірантів і студентів старших курсів. Входить до міжнародних баз даних Web of Science, Scopus, MathSciNet, zbMATH.

З 1936 по 1944 рік журнал виходив у вигляді збірки (було видано 10 випусків). Випуски були нерегулярними — по одному-два на рік, обсягом близько 27 друкованих аркушів. Перші випуски відрізнялися тематичною організацією: за основу бралися цикли статей з яких-небудь нових напрямків синтезуючого характеру, або за областями математики, що глибоко зв'язані з природознавством і технікою. Десятий випуск, який був запланований на 1941 рік, вийшов тільки 1944-го.

Постійне видання журналу відновилося в 1946 році (по 6 випусків на рік, що об'єднуються в один том). З 1952 року Московське математичне товариство почало випускати його разом з Академією наук СРСР. Починаючи з 1960 року (15-й том) почала виходити англійська версія «Russian Mathematical Surveys».

 

Журнал виходить 12 разів на рік.

Доступний

з 1980-2010 рр.

“Успехи физических наук” — російський науковий журнал, що публікує оглядові статті з актуальних проблем фізики. Заснований у 1918 році.

Основные разделы журнала:

• Обзоры актуальных проблем

• Физика в наши дни

• Приборы и методы исследований

• Методические заметки

• Из истории физики

• Конференции и симпозиумы

• Обзоры книг

• Новости физики в сети Интернет.

                                      

Методика навчання

Газета виходить 1 раз на місяць

Доступний

з 2016 р.

“Інформатика” – всеукраїнська газета для вчителів інформатики. Видається із січня 1999  року.

Практична газета для вчителя інформатики:

методичні поради, розробки тем та позакласних заходів;рекомендації до проведення практикумів;компьютерін презентації до занять;

актуальні матеріали для самоосвіти вчителя

 

Журнал виходить 1 раз на місяць

Доступний

з 2006 р.

«Математика в школах України» - практичний журнал для учителів математики.

Зміст журналу: інструктивні матеріали, методичні рекомендації щодо вивчення окремих тем, підготовки до ЗНО і ДПА; розробки уроків; дидактичні матеріали на бланках для копіювання; завдання олімпіад, конкурсів та їх розв’язання; копьютерні презентації до уроків.

Журнал містить кольорову Вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.

«Фаховий сервер» — усе найнеобхідніше у практичній роботі вчителя щодня. Тематичні збірки матеріалів за актуальними напрямами;

«Актуальні діалоги» — обговорюємо у формі «запитання-відповідь» усе, що цікавить педагогів незалежно від досвіду та предмета, що викладається.

Е-архів журналу: http://journal.osnova.com.ua/journal/9               

Журнал виходить 1 раз на місяць.

Доступний

з 2012- по 2017 рр.

«Математика в рідній школі»  - науково-методичний журнал. Заснований 1997 р.  видавництвом «Педагогічна преса». До 2012 – «Математика в школі», з 2012-2014р.р.  – «Математика в сучасній школі», від 2014 – сучасна назва. Основні рубрики:

• З Міністерства освіти і науки України

• Методика, досвід, пошук

• Профільне навчання

• Керівникам математичних гуртків

• Сторінки історії

• Математичні олімпіади.

Тематика журналу: готуємося до незалежного оцінювання, методика, досвід, пошук, керівникам математичних гуртків

профільне навчання

 

Журнал виходить 1 раз на місяць.

 

Доступний

з 2004 р.

“Фізика в школахт України” – практичний журнал для вчителів фізики.

Зміст журналу: офіційні документи МОНУ, методичні рекомендації; підготовка до ЗНО й ДПА; методичні рекомендації щодо розв’язання навчальних, конкурсних, олімпіадних задач; розробки уроків, сценарії заходів, дидактичні матеріали.

Журнал містить кольорову Вкладку з наочно-дидактичними матеріалами.

 «Фаховий сервер» — усе найнеобхідніше у практичній роботі вчителя щодня. Тематичні збірки матеріалів за актуальними напрямами.

Актуальні діалоги» — обговорюємо у формі «запитання-відповідь» усе, що цікавить педагогів незалежно від досвіду та предмета, що викладається.

 «Позакласна робота» - сценарії заходів, матеріали для гуртків та факультативів, підготовки до різних змагань.

 

Журнал виходить 1 раз на місяць.

Доступний

з

“Фізика та астрономія в рідній школі” – науково-методичний журнал. Видається з 1996 року. До 2012 р. журнал виходив  під назвою "Фізика та астрономія в школі", до 2014 р. - під назвою "Фізика та астрономія в сучасній школі".

 Матеріал подається в таких розділах:

Візьміть на урок

Методика. Досвід. Пошук

Вивчаємо астрономію

Нові інформаційні технології навчання

Експериментуємо

Позакласна робота

З історії науки

 

Журнал виходить 4 рази на рік.

 

Доступний

з 1996 р.

«У світі математики» —  науково-популярний журнал з математики для школярів та студентів. Видається з 1995 року.

Журнал про новітні досягнення в математиці, проблеми, що потребують вирішення, про застосування математики у багатьох сферах знань.

Мета журналу — розвинути творчі здібності читачів, залучити їх до наукової роботи, а також пошук обдарованих учнів. Журнал містить багато розважальних матеріалів: математичні ігри, цікаві історії, головоломки, ребуси.

Рубрики журналу:

• «Новини математики» - інформація про вибрані математичні відкриття та інші визначні події в математичному світі.

• «Математичні обрії» - нові результати в елементарній математиці

• «Видатні постаті» - статті про відомих математиків, які запровадили нові теорії, змінили математичний світ.

• «Мій учитель» - про видатних педагогів розповідають їхні учні.

• «Математичний гурток» - статті, присвячені методам розв’язування математичних задач, які зможуть стати темами математичних гуртків.

• «Обрії геометрії» - статті із елементарної геометрії.

• «Студентська сторінка» - матеріали, призначені для студентів-математиків молодших курсів.

• «Для маленьких математиків» - прості математичні ідеї обговорюються жваво та яскраво.

• «Лінгвістичні етюди» - статті про лінгвістику та її зв’язок з математикою, лінгвістичні задачі.

• «Мій конкурс» - нові авторські задачі.

• «Професія: математик» - статті про роль математики в сучасному світі.

• «Математика на шахівниці» - статті на тему шахів і їхнього зв’язку з математикою.

• «Математичні розваги» - анекдоти, головоломки, вірші та інші речі, які свідчать про те, що математики теж вміють розважатися.

Довідково: Передплачені періодичні видання за посиланням: https://lib.ddpu.edu.ua/index.php/homepage-5/homepage-8.html .