На допомогу науково-дослідної роботи рекомендуємо використовувати інформаційно-бібліографічні видання: державні бібліографічні покажчики, які відображають всі видання, які виходять на території України і зареєстровані Книжковою Палатою України.
Видання |
Аннотація |
|
"Літопис книг”- видається двічі на місяць на основі обов’язкового примірника та інформує про книги, брошури усіх видів і типів. Розташування записів на основі таблиць УДК. Містить допоміжні покажчики: перелік мов (крім української), якими надруковані книги; іменний покажчик, предметний покажчик; географічний. |
"Літопис журнальних статей” – видається 2 рази на місяць, інформує про статті, документальні матеріали з усіх галузей знань. Містить покажчики: іменний, географічний, список журналів, матеріали з яких уміщено в номері. |
|
"Літопис авторефератів дисертацій” – видається щоквартально, призначений для поточного інформування про автореферати дисертацій, що захищаються в Україні. Містить покажчики: іменний, географічний. |
Періодичні видання Міністерства освіти і науки
Міністерство освіти і науки України систематично інформує про нормативно-правові акти в галузі освіти на сайті МОН України (а також видає друковані виданння які містять офіційну достовірну інформацію
В «Інформаційному збірнику для освітян" (Інформаційний збірник МОН України) Міністерства освіти і науки України, який виходить тричі на місяць, публікуються нормативно-правові акти міністерства, інформаційно-методичні документи, роз'яснення, накази, методично-інструктивні листи та пояснення до них.
Газета "Освіта України" ‑ офіційне періодичне видання МОН України, першою отримує найбільш повну та ексклюзивну інформацію про діяльність міністерства, інформує освітян про найголовніші події у галузі, розповідає про актуальні накази, листи та розпорядження МОН України. Окрім офіційних матеріалів , газета містить аналітичні статті, відомості про основні тенденції освітнього і виховного процесу в Україні та за кордоном. Серед авторів – не лише експерти, громадські діячі та державні службовці, а й педагоги, які діляться власним досвідом.
Спецвипуск газети "Освіта України" публікує нормативні документи із питань атестації наукових і науково-педагогічних кадрів, повідомлення про захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук, кандидата наук.
Останні нормативні документи МОН України, які регламентують наукову роботу
З 10 березня 2017 року набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року № 40 (зареєстровано в Мінюсті 3 лютого 2017 р. № 155/30023)."Про затвердження Вимог до оформлення дисертацій". Наказ розміщений на сайті Верховної Ради України за посиланням: zakon.rada.gov.ua/go/z0155-17, а також опублікований в Офіційному віснику України № 20, 2017 року. МОН внесло зміни до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації аннотацію (Інформаційний збірник МОН України та коментарі. - 2018, №3.)
Наказ МОН України від 23.09.2019 №1220 «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук» (Інформаційний збірник МОН для освітян.‑ 2019.№10, №12).
Офіційні документи Мін-ва освіти і науки, молоді та спорту, коментарі та роз’яснення до законів, проектів законів України, наказів, постанов та інших документів публікуються у виданні Міністерства освіти і науки України «Інформаційний збірник для освітян», який виходить тричі на місяць.
Ці видання знаходяться у залі довідково-бібліографічних документів.
Національний стандарт України "Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302-2015"
Простішими стали вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Зокрема, на вибір можна використовувати Національний стандарт України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015». – Режим доступу: http://lib.pnu.edu.ua/files/dstu-8302-2015.pdf або один зі стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, що є загальновживаними у закордонній практиці оформлення наукових праць.
Міжнародні стилі цитування, рекомендовані для оформлення списку наукових публікацій)
РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
стилів оформлення списку наукових публікацій
- 1. MLA (Modern Language Association) style.
- 2. APA-1,2(American Psychological Association) style.
- 3. Chicago/Turabianstyle-1.
- 4. Harvard style-1.
- 5. ACS (American Chemical Society) style.
- 6. AIP (American Institute of Physics) style.
- 7. IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) style.
- 8. Vancouver style-1.
- 9. OSCOLA.
- 10. APS (American Physics Society) style-1.
- 11. Springer MathPhys Style-1.
Вимоги до оформлення згідно цих стилів подано в методичних рекомендаціях, розроблених НТБ ім. Г. І. Денисенка НТУ України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського: «Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах». – Режим доступу: http://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/18681/1/Academ_4_12_red1.pdf
або у залі довідково-бібліографічних документів.
Консультація з питань індексації наукових робіт за таблицями УДК: індекс, авторський знак
Відповідно до Державного стандарту України (ДСТУ 4861:2007 "Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості") вихідні відомості кожного видання повинні містити шифр зберігання видання. Шифр зберігання складається з класифікаційних індексів Універсальної десяткової класифікації (УДК) та авторського знака.
УДК (універсальна десяткова класифікація) – міжнародна універсальна система класифікації навчальної, наукової, художньої літератури, що охоплює всі галузі знань та побудована за десятковим принципом і використовується для індексування та пошуку матеріалів (документів) у фондах, картотеках, в Інтернеті.
Універсальна десяткова класифікація (УДК): алфавітно-предметний покажчик (зведений) / підгот. М. Й. Ахвердова та ін. ; Держ наук. установа "Кн. палата України ім. Івана Федорова". – Київ : Кн. палата України, 2017. – 904 с.
Шифр зберігання (індекс УДК) розміщується у верхньому лівому куті звороту титульного аркуша видання у такій послідовності:
УДК 811.161.2(038)
С48
Індекс УДК визначають за темою (змістом) видання. Їхнє основне завдання — максимально точно відобразити зміст видання та забезпечити в подальшому його швидкий та легкий пошук не лише в Україні, а й у світі.
Авторський знак – це умовне позначення прізвища автора або першого слова заголовка видання (залежно від відомостей, розміщених на титульному аркуші). Авторський знак складається з однієї літери та двох цифр. Літера — перша з імені автора чи заголовка. Дві цифри визначаються залежно від послідовності декількох перших літер прізвища чи заголовка видання.
Залежно від видів документів визначають шифр видання (індекс УДК і авторський знак) або окремо індекс УДК.
Індекс УДК і авторський знак визначають для: неперіодичних книжкових видань (монографії, довідкові видання, навчально-методичні видання та ін.).
Для виконання послуги визначення індексу УДК і авторського знака необхідно вказати: П.І.Б., місце роботи, посаду, тел., E-mail;
дані про видання: титульний аркуш видання, зворот титульного аркуша видання (з анотацією), зміст (перелік розділів) видання.
Індекс УДК визначають для: продовжуваних видань, статей в наукових періодичних виданнях, авторефератів дисертацій.
Для виконання послуги необхідно вказати: П.І.Б., місце роботи, посаду, тел., E-mail; дані про статтю / автореферат дисертації: повну назву статті / автореферату дисертації, короткий зміст (анотація)статті / автореферату дисертації, ключові слова.
Терміни виконання:
Час надходження замовлення 9.00 – 12.00 13.00 – 16.00 |
Час отримання замовлення 14.00 – 16.00 наступного дня 9.00 – 16.00 |
Звертаємо Вашу увагу: індекс УДК, авторський знак надаються на завершальному етапі підготовки і оформлення видання (після належного оформлення всіх інших елементів вихідних відомостей видання).
Надає послугу з визначення індексів УДК, авторського знака для документів Інформаційно-бібліографічний відділ:
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Довідково: Визначення індексу УДК, авторського знака для документів: буклет [Електронний ресурс] / упоряд. О. А. Денисова. – Режим доступу: https://lib.ddpu.edu.ua/images/UDK.pdf .